Ознака: мазут
Вести 13.08.20 | 16:07

Капушевски доби лиценца за трговија со мазут

Компанијата „РКM“ ДООЕЛ Скопје, во сопственост на поранешниот директор на салата Борис Трајковски и на компаниите на рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко, Ратко Капушевски,...

Економија 13.08.20 | 16:06

Ратко Капушевски влезе во бизнисот со мазут

Компанијата „РКM“ ДООЕЛ Скопје, во сопственост на поранешниот директор на салата Борис Трајковски и на компаниите на рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко – Ратко Капушевски,...

Економија 16.12.19 | 12:55

Поскапува мазутот, цените на горивата остануваат исти

Цените на бензините и дизел горивата остануваат исти, а од ноќеска на полноќ се зголемува цената на мазутот, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со...

Скопје 05.11.19 | 19:01

Гинекологија Чаир и зимава ќе се грее на мазут и ќе загадува

Гинеколошката клиника „Мајка Тереза“, во Чаир и оваа зима ќе се грее на мазут. И покрај тоа што овој котел стар 50 години е меѓу најголемите загадувачи на воздухот, ниту...

Скопје 01.11.19 | 19:42

Јани Макрадули, ова е Кузман: Студентскиот дом, загадувач број 1!

Денеска скопјани споделуваат фотографии од студентскиот дом Кузман на кои јасно се гледа огромно загдување на воздухот кое излегува од оџакот на објектот. „Студентскиот...

Скопје 04.02.19 | 15:33

Шилегов ќе ја затвори Гинекологијата во Чаир ако не престане да чади

Инспекторите на Град Скопје денеска извршија вонреден инспекциски надзор во просториите на Специјалната болница по гинекологија и акушерство во Чаир, по пишувањата...

Скопје 03.02.19 | 15:17

Густ црн чад излегува од гинекологијата во Чаир

На социјалните мрежи денеска почна да кружи видео снимка на која е направена од Специјалната болница по гинекологија во Чаир, каде што се гледа црн чад од оџаците на...