Ознака: масовно
Здравје 07.02.22 | 14:15

За Шведска масовното ковид-тестирање веќе не е исплатливо

Дојдовме до точка каде што цената и релевантноста на тестирањето повеќе не се оправдани, изјави синоќа Карин Тегмарк Висел, директор на Шведскиот институт за јавно...

Скопје 19.01.22 | 15:20

Во Скопје масовно се крадат метални решетки за сливници

Само на две улици во Скопје изминатите денови биле украдени 13 метални решетки за сливници, алармираа од Водовод и канализација. Од таму се пожалија дека и покрај многубројните...

Свет 04.12.21 | 13:47

Луѓето во светот масовно даваат откази

Светските економии се во голема неволја затоа што работниците почнаа масовно да даваат откази од нивните сегашни работни места, најмногу во продавниците и услужниот...

Балкан 15.04.20 | 15:39

Словенија почнува масовно тестирање

Словенечката Влада објави дека дополнително ќе го интензивира тестирањето за коронавирусот бидејќи сака да добие реална слика за тоа колку граѓани се инфицирани. Дополнителните...