Ознака: март
Економија 20.04.21 | 16:20

Срам за државата: 55 000 работници не добиле плата за март, а над 10 000 работници не добиле плата ниту за февруари!!

Движењето за социјална правда „Обединети работници” бара ИТНА државна интервенција со цел да бидат исплатени платите на работниците кои што самите ги заработиле!...

Економија 24.03.21 | 08:13

Исплатата на мартовските пензии почнува в понеделник на 29 март

Етапната исплата на мартовските пензии почнува од 29 март. Владата на 57. седница ја усвои Информацијата за исплата на пензии за овој месец и го задолжи Фондот на пензиско...

Економија 23.03.21 | 22:26

Објавен распоредот за исплата на пензиите за март

Владата на денешната седница ја разгледа и усвои Информацијата за исплата на пензии за месец март 2021 година и го задолжи Фондот на пензиско и инвалидско осигурување...

Сервиси 06.03.21 | 17:34

Дојде Баба Марта: Заврши пролетта, следуваат студ и дожд

Времето во земјава утре ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе биде во...

Македонија 04.03.21 | 11:59

Заев најави 21.000 вакцини од „Фајзер“ до крајот на март

Премиерот Зоран Заев посочи дека до крај на март ќе имаме 21 000 „Фајзер“ вакцини и не се работи за никаква несериозност туку единствената причина е недостатокот на количините. Сакам...

Астро 11.02.21 | 09:35

Ќе им врнат пари: Oвие знаци ќе имаат финансиска добивка во март

Ова се знаците на кои зодијакот им предвидува финансиска добивка во месец март. Шкорпија Имате во вашиот дом работи кои ве чинат многу и немате идеја за тоа. Размислете...

Калеидоскоп Патувања 17.01.21 | 22:49

Ковид пасоши ќе почнат да се користат од март?!

Како што беше најавувано од претходно, веќе станува и реално – за патување со авион ќе треба да се поседува Ковид пасош (IATA Travel Pass). Меѓународната асоцијација за воздушен...

Македонија 27.04.20 | 14:18

Епидемиолозите во Македонија не зеле плата за март

Епидемиолозите од Институтот за јавно здравје се уште не ја земале мартовската плата, објави 24 Вести. Информацијата за телевизијата ја потврди и директорот д-р Шабан...

Астро 07.03.20 | 13:16

Март за четири хороскопски знаци ќе биде месец на романтика

Кога Венера, планетата на љубовта, убавината и задоволството, ќе влезе во знакот на Бик, четири хороскопски знаци ќе почувствуваат подобрување во областа на љубовта… Денот...

Астро 02.03.20 | 12:25

Март ќе биде многу среќен месец за овие хороскопски знаци

Овен Март е поволен период бидејќи вие тоа го заслужувате. Една, а можеби и повеќе работни можности, овој месец ќе ви тропнат на вратата. Немојте да се воздржувате да...

Астро 15.02.20 | 17:29

Ќе почекате уште половина месец: Куп пари за три хороскопски знаци во март

На три хороскопски знака џебовите ќе им бидат полни со пари во месецот кој ни следува, поточно во март. Јарци Можат успешно да инвестираат. Во рок од 3 до 4 месеци, инвестициите...

Македонија 11.02.20 | 21:56

Македонија со Заев и во март нема да добие датум за преговори со ЕУ

Депласирано е и СДСМ изгуби секаков кредибилитет да зборува за Европската унија. Да ја потсетам македонската јавност зошто СДСМ решија да го потпишат капитулансткиот...

Астро 12.03.19 | 15:35

Оптимисти и лидери кои се борат за тоа што го сакаат: Родените во март имаат силна харизма

Главна карактеристика на луѓето родени во третиот месец од годината е силната харизма. Тие се љубезни личности кои сакаат да им помагаат на другите, но само ако ја добијат...

Калеидоскоп 01.03.19 | 10:30

Како месецот март го добил името?

Март е месец кога започнува пролетта и кога Сонцето преминува од Јужната на Северната полутопка. За многумина март е омилен месец, затоа што започнува затоплување на...