Ознака: марш
Калеидоскоп 01.05.20 | 09:21

Коронавирусот го одложи првомајското марширање, празникот ќе се одбележи онлајн

Пандемијата со коронавирусот што го промени начинот на живот и се рефлектира во сите сфери на живеење, ги натера синдикатите на размислување да го одбележат овој ден...

Скопје 08.03.20 | 14:14

„Ти не си виновна!“ – марш за женски права по повод Меѓународниот ден на жената

По повод Меѓународниот ден на жената, се одржа четвртиот по ред Марш за женски права. Овој марш, традиционално организиран од Платформата за родова еднаквост и активистките...

Македонија 25.02.20 | 18:56

Повеќе од 20.000 граѓани маршираат по улиците за правда

Над 20.000 граѓани вечерва му пратија масовна порака на Заев дека тој е виновен за состојбата и неправдите кои ги живее македонскиот народ. Тие порачаа дека им е доста од...

Македонија 25.02.20 | 18:31

„Заев е виновен“, „Луј Витон судство“, „Готово е“!

Реки од народ вечерва може да се видат низ улиците на Скопје, граѓаните револтирано бараат правда во својата држава, а не „Луј Витон“ судство. Пароли со „Заев е виновен“,...

Македонија 25.02.20 | 18:11

ФОТОГАЛЕРИЈА: Граѓаните масовно излегоа да кажат ДА за правда и НЕ за неправдите во земјата

Денеска во 18 часот македонските граѓани масовно излегоа да маршираат за правда во оваа држава. И да му кажат големо НЕ на Заев и неговите лажни политики. Граѓаните бараат...

Македонија 25.02.20 | 17:59

Следете во живо: Граѓански протест за правда

ВМРО-ДПМНЕ денеска во 18 часот масовно со народот излезе на улица. Од партијата истакнуваат дека ќе се маршира против неправдата, за да се упати порака за почитување на...

Македонија 25.02.20 | 13:26

„Нова24ТВ“ за корупцијата: Заев протестира против себе, а државни пари завршуваат во луѓе блиски до владата

Словенечката телевизија Нова24ТВ   се заинтересира за астрономските трошоци што ги создадоа владините институции во Македонија за набавка на бадеми, ореви и лешници,...

Македонија 18.02.20 | 21:17

Во Македонија нема правда, тврди Даскаловски кој развезува сендвичи за членовите на СДСМ

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, но и со...

Македонија 17.02.20 | 21:01

„Стани Стево, народот на марш како стока ти го носат!“

Користејќи негова изјава од опозиционерските денови, режисерот Борис Дамовски го прозва претседателот Стево Пендаровски во врска со „маршот за правда“ на партијата...

Македонија 17.02.20 | 20:18

Бродот тоне, пукаат шавовите, раскол во СДСМ: Министерката за правда не учествуваше во маршот на Заев

Притисоци и уцени се вршеа врз вработените во администрацијата, но и врз други категории на граѓани за да присуствуваат на вечерашниот марш „За правда“ во организација...

Македонија 17.02.20 | 19:37

Заев за приватниот марш потроши 150.000 евра

Зоран Заев и неговата СДСМ маршираат, а никој не знае зошто. Власт бара правда. И додека сите се прашуваат која е причината да биде парализирано Скопје, Заев троши илјадници...

Македонија 17.02.20 | 19:13

Скопје не излезе на протест, не верува во Заев

Tотално фијаско доживеа денеска маршот на СДСМ, Заев и власта не успеаја и покрај сите притисоци и уцени. Низ улиците на Скопје можеше да се види слаба посетеност. Ова...

Македонија 17.02.20 | 18:39

Транспаренти меѓу марширачите на Заев: Кој го пушти убиецот на Мартин Нешкоски

Транспаренти со „Кој го пушти убиецот на Мартин Нешкоски“ вечерва можат да се видат меѓу марширачите на Заев. Специјалецот Игор Спасов, кој е осуден за убиството на...

Македонија 17.02.20 | 17:35

Герила акција на УМС: Не може да помине марш на Заев без неговиот симбол Луј Витон ташните

Некои го викаат герила акција, но јас би рекол соочување со вистината. Денешниот марш на Заев не може да помине без редовниот декор и симболот на неговата неправда Луј...

Македонија 17.02.20 | 17:26

30.000 административци се притискаат да маршираат за Заев

По изгласувањето на Законот за јавното обвинителство кој беше донесен незаконски со кршење на Деловникот и по распуштањето на Собранието, СДСМ ја почна предизборната...

Македонија 17.02.20 | 15:08

Ќе се маршира по стапките по кои беше шетана „Луј Витон“ ташната

Фарсата наречена „Како Заев замислува правна држава“ денес има своја лицемерен продолжеток – mаршот на Заев ќе биде ништо друго освен марш за спас на милионите на...

Македонија 17.02.20 | 14:07

„Маичките СЈО ги исправте?“ и „Марш за правда Мало сутра“ – што им порача јавноста на Заев и СДСМ

Зоран Заев вчера ги повика сите граѓани кои се за правда, правичност и силна правна држава да му се приклучат него и на СДСМ на маршот „Чекориме за правда“, кој ќе се...

Македонија 16.02.20 | 23:04

Глигоров: Мајтап тераат со нас или се спремаат за опозиција?

Се спремаат за опозиција, прашува на „Фејсбук“ поранешниот претседател на Комисијата за економија и финансии како и член на Централниот комитет на Либералната партија,...

Твитови 16.02.20 | 22:05

Kрсто ќе ја пее химната, а Кирацоски фајронот – програма на маршот „Чекориме за правда“

Програма на маршот “Чекориме за правда”, 18ч: – химната, Крсто Мукоски (вокал) – воведен збор, Фросина Ременски – правна држава, Курто Дудуш – судски реформи,...

Твитови 16.02.20 | 20:59

Илиевски: Утре марш за правда, а на 12 април – марш у пи*ку материну

Најголемите криминалци утре ќе правеле марш за правда, а на 12-ти април марш у пичку материну. — Боби (@BatmanSaysT) February 16, 2020