Ознака: Марија
Црна хроника 08.02.20 | 20:21

Дури 20 дена по исчезнувањето, Марија се најде на листата на исчезнати на МВР

Дури 20 дена по исчезнувањето Марија Брзакова од струмичкото село Босилово се најде на листата на исчезнати лица на веб страницата на Министерството за внатрешни работи. Каде...

Црна хроника 03.02.20 | 11:10

Пораки за сочувство: Другарите тагуваат за Марија која загина во несреќа со братучедот во Италија

Пораки за сочувство до семејството Витанови и на социјалните мрежи. Другарите со трогателни пораки до Марија Витанова, девојката која загина во сообраќајна несреќа...

Црна хроника 25.01.20 | 12:49

И ловџиите се вклучија во потрагата по изчезнатата Марија

Утрово од пред општинската зграда на Општина Босилово, голем број ловџии и граѓани се приклучија на полициските службеници во потрага на исчезнатата Марија Брзакова,...

Црна хроника 21.01.20 | 14:46

Марија исчезна пред три дена, семејството моли за помош

Се бара исчезнато лице Марија Брзакова од Босилово на возраст 28 години. Кога била видена последен пат облечена била во тренерки. Излезена од дома на 18.01 2020 година во утринските...