Ознака: манчестер сити
Фудбал 01.09.19 | 14:27

Само тројца фудбалери успеале да постигнат по 6 гола во август во Премиер лигата

Со вчерашните два гола кои ги постигна против Брајтон, Серхио Агуеро влезе во елтино друштво во историјата на Премиер Лигата. Аргентинскиот напаѓач беше двоен стрелец...

Фудбал 17.08.19 | 21:40

Драма, скандали и реми помеѓу Сити и Тотенхем

Тотенхем покажа убиствена ефикасност пред голот и си замина со бод од стадионот на Манчестер Сити – 2:2. „Граѓаните“ на двапати водеа по головите на Рахим Стерлинг (20)...

Фудбал 12.07.19 | 13:54

Сити ќе го ангажира слободниот агент Дани Алвеш

Бразилецот Дани Алвеш најверојатно ќе се пресели во Манчестер Сити како слободен агент, јавува „Глобо Еспорте“. Тој моментално нема тим откако му заврши договорот...

Фудбал 26.06.19 | 22:01

Давид Силва го именуваше својот наследник во Сити

Ѕвездата на англискиот шампион Манчестер Сити, Давид Силва објави дека ќе ја одигра својата последна сезона на Островот. Шпанецот е на „Етихад“ од 2010 година, но по крајот...

Фудбал 23.06.19 | 22:16

Мекгвајер летово ќе стане најскапиот дефанзивец во историјата

Хери Мекгвајер е пред трансфер во редовите на Манчестер сити, објавуваат англиските медиуми. Стоперот на Лестер сити наводно ќе премине во редовите на англискиот шампион...

Фудбал 05.06.19 | 12:30

Манчестер Сити комплетираше спектакуларен трансфер

Англискиот шампион Манчестер Сити комплетираше спектакуларен трансфер, тврди шпанскиот „АС“. Младиот Португалец Жоао Феликс ќе стане нов играч на Манчестер Сити,...

Фудбал 19.05.19 | 20:51

Компани се враќа во Андерлехт, ќе биде играч – тренер

Долгогодишниот капитен на Манчестер Сити, Винсент Компани донесе одлука за својата иднина, објавувајќи дека ќе се врати во матичниот клуб Андерлехт. 33-годишниот централен...

Фудбал 14.05.19 | 10:41

УЕФА ќе бара исклучување на Сити од Лигата на Шампионите

Европската фудбалска федерација (УЕФА) наскоро ќе побара исклучување на Манчестер сити од Лигата на шампиони поради кршење на финансискиот фер-плеј, но и многу други...

Фудбал 14.05.19 | 10:25

Сити заработи помалку од Ливерпул и покрај освојувањето на шампионскиот трофеј

Познати се приходите кај клубовите во Премиер лигата за сезоната 2018/19. Со најголем награден фонд заврши Ливерпул и покрај тоа што сезоната ја заврши на втората позиција...

Фудбал 12.05.19 | 20:14

Манчестер Сити ја одбрани титулата во Премиер лигата

Фудбалерите на Манчестер Сити ја одбранија титулата во Премиер лигата откако попладнево убедливо со 1-4 славеа на гостувањето кај Брајтон со што ја задржаа предноста...

Фудбал 15.04.19 | 18:17

Манчестер сити првиот клуб од „големата петка“ со постигнати 150 голови во сезоната

Манчестер сити е првиот тим од петте најсилни европски лиги кој оваа сезона успеа да стигне до 150 погодоци. „Граѓаните“ вчера го победија Кристал палас со 3-1, а третиот...

Фудбал 10.04.19 | 11:37

Манчестер Сити има „малер“ во тимот, навивач на Тотенхем сакаше да се пресмета со него

Манчестер Сити синоќа претрпе минимален пораз од 1-0 во првиот четвртфинален натпревар од Лигата на шампионите против Тотенхем. „Граѓаните“ настапија со изменет состав,...

Фудбал 27.03.19 | 10:00

Де Бруин по повредата се врати на тренинзите

Играчот од средниот ред на Манчестер сити, Кевин де Бруин, продолжи со тренинзи откако закрепна од повредата на колкот, објавија англиските медиуми. Белгиецот се повреди...

Фудбал 13.03.19 | 21:14

Германски поздрав до „Комити”: Гелзенкирхен – Скопје ечеше во Манчестер

Синоќа екипата на Шалке 04 претрпе тежок пораз против Манчестер Сити од 7-0 на гостувањето во рамки на ЛШ. Некогашниот шампион на Бундеслигата и вчера имаше силна поддршка,...

Фудбал 20.02.19 | 23:15

Сане и Стерлинг му донесоа победа на Сити на гостувањето кај Шалке

Потешко од очекуваното, Манчестер Сити вечерва на гостувањето кај Шалке 04 стигна до победа (2-3) во првиот осминафинален натпревар од двомечот во Лигата на шампионите....

Фудбал 03.02.19 | 20:09

Хет-трик на Агуеро

Аргентинскиот интернационалец во редовите на Манчестер сити постигна трио гола во вечерашниот триумф над Арсенал со 3:1. Серхио Агуеро погоди во првата, 44 и 61 минута. Стрелец...

Фудбал 04.01.19 | 13:00

Бернардо Силва вчера истрчал рекордни 13,7 километри во Премиер лигата

Португалецот од редовите на Манчестер Сити, Бернардо Силва, синоќа истрчал цели 13,7 километри на натпреварот против Ливерпул што е рекорд во досегашниот дел од сезоната...

Фудбал 04.01.19 | 10:07

Менди со необична порака до Агуеро: Те сакам повеќе од жена ти

Манчестер сити синоќа го совлада Ливерпул со 2-1 во дербито на Премиерлигата и се врати во трката за титулата. Серхио Агуеро беше еден од најдобрите на теренот и стрелец...

Фудбал 22.12.18 | 19:04

По киксот на Сити, Ливерпул со 4 бода предност на врвот на Премиер лигата

Екипата на Манчестер Сити денеска од 16 часот не успеја да освои ниту еден бод на домашен терен и изненадувачи беше поразена од Кристал Палас со 2-3. Гундоган отвори во...

Фудбал 19.12.18 | 15:01

Математичко предвидување: Сити ќе ја освои титулата во Англија со пет бода повеќе од Ливерпул

На изненадување на многумина, Ливерпул во моментов е на чело на Премиер лигата со еден бод повеќе од Манчестер сити. Сепак, според експертите од „Спортинг индекс“, тимот...