Ознака: манчестер јунајтед
Фудбал 29.07.19 | 13:40

Фернандеш ги засили шпекулациите дека преминува во Јунајтед

Португалскиот фудбалер, Бруно Фернандеш самиот ги засили шпекулациите дека веќе го одиграл својот последен натпревар за Спортинг (Лисабон). Синоќа тој излезе со капитенската...

Фудбал 25.07.19 | 14:05

Пропадна трансферот на Бруно Фернандеш во Манчестер Јунајтед

Трансферот на ѕвездата на Спортинг Лисабон, Бруно Фернандеш во Манчестер Јунајтед е пред пропаѓање, пишува „Скај Спортс“. Португалецот беше главна трансфер цел на...

Фудбал 11.07.19 | 15:14

Лукаку пропушти тренинг, заминувањето од Јунајтед е се поизвесно

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку не присутствувал на последниот тренинг на клубот на турнејата во Австралија, а тоа само ги засили гласините дека неговата...

Фудбал 25.06.19 | 13:18

Ван-Бисака неделава ќе пристигне на медицински прегледи на „Олд Трафорд“

Претставници на Манчестер Јунајтед и Кристал Палас се очекува деновиве да ги прецизираат сите детали околу трансферот на Арон Ван-Бисака. Според „Гардијан“, последната...

Фудбал 13.05.19 | 10:37

Прв пат по 40 години, Манчестер јунајтед во првенството прими 54 гола

Тимот на Манчестер јунајтед ја заврши сезоната во фудбалскиот шампионатот на Англија на шестото место на табелата, а во разочарувчката сезона „црвените ѓаволи“ примија...

Фудбал 06.05.19 | 14:24

Јунајтед започнал преговори со Пауло Дибала

По слабата сезона, екипата на Манчестер Јунајтед уште пред нејзиното завршување почнала да размисилува и да се подготвува за следната кампања. Се поизвесно е дека „црвените...

Фудбал 03.05.19 | 14:19

Солскјер: Јунајтед треба да потпише 250 играчи, бидејќи постојано пишувате за нив

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер е задоволен што клубот сè уште ги привлекува најквалитетните фудбалери. Според него, во медиумите редовно се појавуваат...

Фудбал 30.04.19 | 16:37

Рио Фердинанд се подготвува за директорска позиција во Јунајтед

Поранешниот дефанзивец на Манчестер Јунајтед, Рио Фердинанд пројавува силен интерес за една од директорските позиција кај „црвените ѓаволи“. Клубот веќе се реструктуира...

Фудбал 30.04.19 | 16:15

Солскјер незадоволен од односот на Ентони Марсијал

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер упати критики кон напаѓачот Ентони Марсијал по натпреварот од 36. коло од првенството на Англија против Челси (1-1). Како...

Фудбал 26.04.19 | 13:33

Лукаку: Се надевам дека порано или подоцна ќе играм во Италија

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку вели дека се надева дека еден ден ќе игра во италијанското првенство. Послендитен неколку недели сериозен интерес за...

Фудбал 22.04.19 | 11:38

Евертон го прегази Манчестер Јунајтед на „Гудисон“

Екипата на Евертон вчера одигра одличен натпревар и го прегази Јунајтед на домашен терен со 4-0. На гостите очигледно влијаел поразот од Барселона во средата, па имаа...

Фудбал 18.04.19 | 12:27

Де Хеа им се извинил на соиграчите по мечот со Барселона

Голманот на Манчестер Јунајтед, Давид де Хеа, се сметал за виновен за поразот од Барселона со 3-0 во реванш-дуелот од четвртфиналето во Лигата на шампионите. Според медиумите...

Фудбал 14.04.19 | 11:04

Јунајтед ќе му ја даде капитенската лента на Погба за да остане на „Олд Трафорд“

Раководсвото на Манчестер јунајтед ќе му ја даде на Пол Погба капитенската лента и ќе го направи Французинот прв капитен на тимот за да го убедат да остане во клубот...

Фудбал 14.04.19 | 08:13

Погба ја прекина серијата од десет натпревари без погодок и му донесе победа на Јунајтед

Францускиот репрезентативец, Пол Погба беше двоен стрелец за Манчестер јунајтед вчера во победата над Вест Хем со 2-1. За него ова беа први погодоци по пауза од десет...

Фудбал 09.04.19 | 15:14

Солскјер: Некогаш мора и да го кренеш гласот

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер во интервју за „ЕСПН“ говореше за неговото минато во клубот, но и за сегашноста како тренер на „црвените ѓаволи“. Кога...

Фудбал 08.04.19 | 13:54

Ерера го одбил договорт од ПСЖ, би можел да остане во Јунајтед

Играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Андер Ерера, ја одбил понудата од Пари Сен Жермен, пренесува „Телефут“. Договорот на Шпанецот со „црвените ѓаволи“ истекува...

Фудбал 03.04.19 | 13:14

Солскјер сака да го ангажира Саул Нигез како замена за Ерера

ЕСПН јавува дека Манчестер Јунајтед летово ќе се обидат да го донесат Саул Нигез од Атлетико Мадрид. За 24 годишниот шпански репрезентативец се интересира и Манчестер...

Фудбал 01.04.19 | 14:21

Атмосферата во соблекувалната на Јунајтед по победата над Ватфорд била како на погреб

Манчестер јунајтед во саботата го победи Ватфорд со 2-1, но фудбалерите не славеле во соблекувалната по мечот. Тренерот Оле Гунар Солскјер изјавил дека во соблекувалната...

Фудбал 30.03.19 | 19:24

Првпат по 23 години: Четворица во Јунајтед постигнаа најмалку 10 гола во Премиер лигата

Со головите на Маркус Рашфорд и Антони Марсијал, Манчестер јунајтед денес го победи Вотфорд со 2:1 во 32.коло од Англиското фудбалско првенство. И за Рашфорд и за Марсијал...

Фудбал 14.03.19 | 10:22

Манчестер јунајтед и Солскјер веќе го прават тимот за следната сезона

Раководството на Манчестер Јунајтед и Оле Гунар Солскјаер одржале состанок минатиот месец на кој се разговарало за околу летната селекција на тимот и потенцијалните...