Ознака: манчестер јунајтед
Спорт 29.06.20 | 22:49

Погба прозборе српски и ги воодушеви своите фанови

Фудбалерот на Манчестер јунајтед и можеби еден од најкомплетните фудбалери на денешнината, Пол Погба прозборе српски јазик. Французинот на својот Инстаграм профил...

Фудбал 13.06.20 | 00:05

Манчестер јунајтед троши најмногу пари за плати за фудбалерите

Екипата на Манчестер Јунајтед е клуб кој плаќа најголеми плати во Премиер лигата. Според „Делоит“ за сезоната 2018/2019 „црвените ѓаволи“ потрошиле 352 милиони фунти за...

Фудбал 08.06.20 | 19:33

Солскер се надева дека Јунајтед веќе нема да греши со засилувањата

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер, ќе избегне купување „гнили јаболка“, бидејќи Норвежанецот инсистира на тоа дека новите засилувања мора да бидат...

Фудбал 22.01.20 | 11:22

Момче заработува 145 фунти неделно, а сега Јунајтед сака да го купи за 25 милиони

Манчестер јунјатед испрати официјална понуда до Бирмингем за 16-годишниот фудбалер Џуд Белингам, а според „Скај Спортс“ висината на трансферот треба да изнесува 25...

Фудбал 04.01.20 | 23:16

Швајнштајгер и Санчез во првиот тим: Манчестер Јунајтед ги избра налошите во последната деценија

Спортските новинари во Велика Британија ги избраа најлошите играчи на Манчестер Јунајтед во последната деценија. Изнанадувачки во овој состав се најдоа познати играчи...

Фудбал 02.01.20 | 09:16

Јунајтед загуби и од очајниот Арсенал

Во последниот натпревар од првиот ден во новата година, Арсенал синоќа на домашен терен го совлада Манчестер јунајтед со 2:1. За Јунајтед ова беше шести пораз по 21 одигран...

Фудбал 28.11.19 | 21:08

Јунајтед со трет состав загуби во Казахстан, Партизан испушти победа во Хаг

Големиот Манчестер Јунајтед се посрамоти во Казахстан.Познато е дека англиските тимови Лигата на Европа не е интересна па затоа Солскер на далечниот пат го поведе третиот...

Фудбал 28.10.19 | 17:24

Само од билети: Партизан од мечот со Манчестер Јунајтед заработи 1 милион евра

Управата на фудбалскиот клуб Партизан е задоволна од продажбата на билети за дуелот од Лига Европа против Манчестер јунајтед, при што оствари приход од 1,1 милиони евра. Секако...

Фудбал 09.10.19 | 11:32

Мнозинството навивачи на Манчестер јунајтед сакаат Солскјер да си замине од клубот

Британски „Сан“ спроведе анкета меѓу навивачите на Манчестер јунајтед за можното разрешување на тренерот Оле Гунар Солскјер. Според резултатите, 64,4 отсто од навивачите...

Фудбал 07.10.19 | 13:36

Манчестер јунајтед испрати скаути во Франција да го следат Дембеле

Манчестер јунајтед е заинтересиран за напаѓачот на Лион, Муса Дембеле, пренесува „Дејли Меил“. Според извештаите на медиумите, скаути на тимот биле испратени во Франција...

Фудбал 04.10.19 | 09:52

Проблеми за Солскјер – Лингард се повреди против АЗ Алкмар

Проблемите со повредените играчи на Манчестер Јунајтед продолжуваат, a уште еден играч кој влегува во „амбулантата“ на тимот е Џеси Лингард. Дваесет и шест-годишниот...

Фудбал 16.09.19 | 21:42

Де Геа го продолжи договорот со Манчестер јунајтед

Шпанскиот голман Давид Де Геа, официјално го продолжи договорот со Манчестер јунајтед до јуни 2023 година. Шпанецот кој има 28 години, дојде во редовите на „црвените ѓаволи“...

Фудбал 03.09.19 | 21:06

Проблеми за Манчестер Јунајтед, се повреди и Ван-Бисака

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер, ќе има уште еден проблем наредниов период, а тоа е повредата на засилувањето Арон Ван-Бисака. Откако Пол Погба отпадна...

Фудбал 30.08.19 | 12:22

Џерард и Ренџерс го посакаа Манчестер Јунајтед во Лига Европа

На Стивен Џерард не му пречи да го „паркира автобусот“ на „Олд Трафорд“, ако денешната ждрепка во Нион ги смести во иста група Глазгов Ренџерс и Манчестер Јунајтед....

Фудбал 27.08.19 | 10:17

Проблем за Јунајтед: Лук Шо надвор од терените најмалку еден месец

Левиот бек на Манчестер Јунајтед, Лук Шо поради повреда ќе биде надвор од терените најмалку еден месец и нема да настапи на два дерби натпревари. Шо се повреди на почетокот...

Фудбал 30.07.19 | 14:46

Трампата Лукаку – Дибала е договорена

Манчестер Јунајтед и Јувентус веќе ја договориле размената помеѓу двата напаѓачи Ромелу Лукаку и Пауло Дибала. Според „Газета дело спорт“, договорот е многу близу...

Фудбал 30.07.19 | 10:34

Мојс со остри критики кон Јунајтед за нивната трансфер политика

Поранешниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Дејвид Мојс остро ја критикуваше трансфер политиката на клубот по заминувањето на Сер Алекс Фергусон во 2013 година. Оттогаш,...

Фудбал 29.07.19 | 13:40

Фернандеш ги засили шпекулациите дека преминува во Јунајтед

Португалскиот фудбалер, Бруно Фернандеш самиот ги засили шпекулациите дека веќе го одиграл својот последен натпревар за Спортинг (Лисабон). Синоќа тој излезе со капитенската...

Фудбал 25.07.19 | 14:05

Пропадна трансферот на Бруно Фернандеш во Манчестер Јунајтед

Трансферот на ѕвездата на Спортинг Лисабон, Бруно Фернандеш во Манчестер Јунајтед е пред пропаѓање, пишува „Скај Спортс“. Португалецот беше главна трансфер цел на...

Фудбал 11.07.19 | 15:14

Лукаку пропушти тренинг, заминувањето од Јунајтед е се поизвесно

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку не присутствувал на последниот тренинг на клубот на турнејата во Австралија, а тоа само ги засили гласините дека неговата...