Ознака: македонски навивачи
Фудбал 13.06.21 | 16:12

„Република“ во Букурешт: Maкедонските навивачи со песна заминаа на стадионот

Се загрева атмосферата пред првиот натпревар на Македонија на Европското првенств. Низ Букурешт се слушаат македонски песни од „Фалангата“ која е во голем број и ќе...

Фудбал 10.06.21 | 09:03

Навивачи од Македонија нема да можат да патуваат во Амстердам на ЕП за мечот со Холандија

За разлика од Букурешт, македонските навивачи нема да можат да патуваат во Амстердам за да ја бодрат нашата репрезентација, ова го потврди и амбасадата на Холандија...

Фудбал 26.01.20 | 23:38

За Македонија единствени: Македонските навивачки групи заедно ќе навиваат против Косово

Фудбалската репрезентација на Македонија ќе ја има поддршката од здружена навивачка армада на трибините на националната арена „Тоше Проески“ во Скопје за баражот...

Ракомет 12.01.20 | 10:08

Вечерва ракометарите играат против Чешка: Се зголемува бројот на навивачи во „Штадхале“

На првиот меч на македонската ракомента репрезентација против Украина, Македонија имаше подршка од неколку илјади навивачи, а по таа победа, најавено е дека денеска...

Ракомет 10.01.20 | 21:49

Фалангата ечи во Виена: Едно име имаме…

Македонската репрезентација има голема поддршка во Виена. Неколку стотици навивачи допатуваа во Австрија да ја бодрат нашата селекција на дуелот со Украина со која...