Ознака: македонија – холандија
Фудбал 21.06.21 | 20:16

Македонската репрезентација со пораз од Холандија го заврши ЕВРО 2020

Македонската фудбалска репрезентација загуби од Холандија со 3:0 во својот последен настап на 16. Европско првенство. Стрелци на головите беа Мемфис Депај во 24. минута...

Твитови 21.06.21 | 18:58

Клетва на денот до судијата

Заев гол дома да ти шета, господине судијо! — Милкс 👑⚽🇲🇰 (@pancake_mama88) June 21, 2021

Фудбал 21.06.21 | 18:54

Добра игра, лош резултат за македонските фудбалери на полувремето против Холандија

Македонската фудбалска репрезентација губи со 1:0 од Холандија на полувремето на дуелот во Амстердам од 3. коло во Ц-групата на ЕВРО 2020. Резултатот е неповолен, иако Македонците...

Фудбал 21.06.21 | 17:24

Познати единаестмината со кои Ангеловски ќе им се спротивстави на Холанѓаните

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација Игор Ангеловски ќе почне со офанзивен состав на денешниот дуел со Холандија во последниот настап на „црвено-жолтите“...

Фудбал 21.06.21 | 16:41

Taпанот зачука и во Амстердам, дијаспората не ги остави фудбалерите да играат без поддршка

„Македонско девојче“ ечеше пред арената „Јохан Кројф“ во Амстердам, зачука и новиот тапан, доминира црвено – жолтата боја. ИМА ЛИИ??? #EURO2020 #MKD pic.twitter.com/WrMi5Z6Ktt — Team...

Фудбал 10.02.21 | 11:59

Да не се заборави: Како Македонија играше 2-2 против Холандија на „Градски“, Пандев беше стрелец

УЕФАво пресрет на Европското првенство потсети на легендарниот натпревар на Македонија против Холандија на 9 октомври 2004 година на Градскиот стадион. Тогаш Македонија...

Македонија 04.02.21 | 14:13

Николоски на средба со Јан Коп, го запознал со клучните цели на Националниот совет за евроинтеграции

Претседателот на Националниот совет за евроинтеграции Александар Николоски се сретна со амбасадорот на Кралството Холандија, Н.Е. Дирк Јан Коп. Како што соопшти, Николоски...

Кариера 12.02.20 | 09:26

Кога добиваш стипендија, исто ко да не си ја добил: „Авантурите“ со МОН на еден македонски студент во Холандија

Во понеделникот на 10 февруари беше објавен новиот Конкурс за доделување стипендии за студии од прв, втор и трет циклус на првите сто рангирани универзитети според последната...

Македонија 12.11.19 | 16:46

Комедија од дипломатија: Наместо на Холандија Жерновски го постави знамето на Јемен

Го сменила Холандија името или не, нам ништо не ни менува. И онака нашата комедија од дипломатија и очаен протокол нема да ја сменат навиката да ги навредуваат другите...

Македонија 15.10.19 | 17:38

Холандија го услови стартот на преговори со Законот за ЈО, Франција инсистира на реформи

Франција останува на предлогот за реформа на процесот за прием на нови членки во Европската унија. Официјален Париз смета дека сега преговорите се развлекуваат со што...