Ознака: мајка
Калеидоскоп 09.04.20 | 22:04

Мајката на четиримесечното бебе од Кочани нема коронавирус

Мајката на четиримесчното бебе кое е позитивно на Ковид 19 нема коронавирус, додека разултатите за таткото на бебето се уште се чекаат, информираат од министерството...

Фудбал 06.04.20 | 18:19

Од коронавирус почина мајката на тренерот Пеп Гвардиола

Денеска претпладне во Барселона од коронавирус, почина мајката на тренерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, Долорес Сара Карио (82). Манчестер Сити на објави и соопштение,...

Црна хроника 06.04.20 | 15:55

Мајката била слепа, синот со психички проблеми: Обдукцијата ќе покаже од што починале двете лица во Велес

Полицијата денеска во 11 часот пронашла две мртви тела на мајка и син во стан на улица „Ѓорѓи Војтех“ во близина на градинката кај „Жаба зграда“, откако соседите телефонски...

Калеидоскоп 06.04.20 | 11:02

Шпанка заразена со коронавирус родила здраво дете

Шпанка заразена со коронавирус, родила здраво машко дете. Сега се заедно, но таа не смее да го допре ниту нејзиниот сопруг ни малечкото без ракавици, сè до крајот на карантинот. Ванеса...

Црна хроника 05.04.20 | 16:48

Пoчинa мајката на сопругата на Пендаровски, се чекаат резултати дали била заболена од Ковид 19

Попладнево (05.04.2020) околу 13.00 часот на клиниката за Пулмологија во Скопје, почина мајката на првата дама Елизабета Ѓорѓиевска, сопруга на претседателот на Р.Македонија...

Фудбал 29.03.20 | 09:29

Чувајте го семејството и саканите: Роналдо покрај мајка му откако таа закрепна од мозочен удар

Кристијано Роналдо сподели семејна фотографија со неговата мајка, откако таа беше пуштена од болница оваа недела по мозочниот удар. Долорес Авеиро беше пуштена од болница...

Свет 24.03.20 | 23:26

По 29 дена во карантин, син прв пат ја виде мајка си

Пандемијата на коронавирус доведе до затворање на границите, самоизолирање и социјална дистанца. Во некои случаи, пандемијата раздели цели семејства. Ова е причината...

Црна хроника 24.03.20 | 17:14

Мајка си го нашла починато своето бебе

На 23.03.2020 во 10: 00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во дом на ул.„Скупи“ во Скопје, околу 09: 30 часот Е.Д.(18) од Велес го пронашла починато своето бебе. Лекар од итна...

Здравје 17.03.20 | 11:45

Мајка на две деца е волонтер за вакцината против смртоносниот вирус

Џенифер Халер е храбрата 43-годишна мајка на две деца, која прва ја прими вакцината против новиот смртоносен вирус што сега повеќе од ва месеци владее со светот. Откако...

Калеидоскоп 03.03.20 | 12:41

Семејна драма: Мајката на Кристијано Роналдо доживеала мозочен удар!

Мајката на еден од најдобрите фудбалери на денешницата Долорес Авеиро(65) итно е примена во болница откако во ноќта меѓу понеделникот и вторникот доживеала мозочен удар. Како...

Естрада 22.02.20 | 15:26

Ја глумеше мајката на султан Сулејман – била во брак само 15 месеци, денес на 76. години изгледа неверојатно

Небахат Чехре, која се прослави со улогата на мајка на султанот во серијата „Сулејман величествениот“, нема кој не воодушеви со својот стас кога се појави. На 76. години...

Црна хроника 22.02.20 | 13:32

Семејна драма во Скопје: Ја нападнал мајка си со нож, а потоа ја запалил

Скопјанка се здобила со тешки телесни повреди откако нејзиниот син ја нападнал со нож, а потоа ја запалил. Вчера во 16:23 часот на ул. „Сава Ковачевиќ“ полициски службеници...

Црна хроника 21.02.20 | 18:30

Мајка од Скопје пријавила дека е ичезната нејзината 13- годишна ќерка

На 20.02.2020 во 15:30 часот во СВР Скопје, Л.Ќ.(33) од Скопје пријавила дека од семејниот дом на ул. „Диме Мечето“ се оддалечила нејзината ќерка. Исчезнатото девојче е С.Ќ.(13) од...

Црна хроника 18.02.20 | 17:13

Не им било првпат: Се трага по мајка и нејзиниот 14- годишен син

А.Т. (23) од Скопје вчера во 20:10 часот во СВР Скопје пријавил дека од домот се оддалечиле неговата мајка М.Т. (41), која и претходно се оддалечувала од домот и неговиот брат...

Црна хроника 13.02.20 | 11:16

Лихвар и изнудувач паднаа во мамката на една мајка

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен акт против едно лице за кривично дело Изнуда од член 258 став 1, како и обвинителен предлог...

Вести 13.02.20 | 10:23

Мајката на Бред никогаш нема да ѝ прости на Анџелина

Мајката на Бред Пит воопшто не ја поднесува поранешната сопруга на нејзиниот син и постојано е со него бурниот развод, пишуваат американските даблоиди. Џејн Ета Пит...

Црна хроника 12.02.20 | 11:49

Мајка и ќерка од Турција обвинети за употреба на фалсификувани израелски пасоши

По спроведена претходна постапка, Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Обвинителен предлог против мајка и ќерка од Турција,...

Семејство 12.02.20 | 09:41

44-годишна жена го очекува 22 дете

Британката Сју Радфорд за два и пол месеци ќе го роди своето 22-ро дете. 44-годишната мајка го има најголемото семејство на островот. Семејството Радфорд брои 24 члена...

Скопје 01.02.20 | 21:44

Предупредување: Мајка тренира дете да напаѓа миленици, „печали“ од тужби кон сопствениците

На социјалната мрежа Фејсбук кружи статус на кој реагираа многумина. Имено според пишувањата во статусот, мајка го учела своето дете да напаѓа кучиња со цел да профитира...

Црна хроника 31.01.20 | 11:51

Скопјанка дала 10.000 евра на измамници кои и кажале дека ќерка и предизвикала сообраќајка

Скопјанка на возраст од 43 години во попладневните часови на 29 јануари во полиција пријавила дека била измамена за сума од 10.000 евра. Според пријавеното, претходниот ден...