Ознака: мачка
Фудбал 13.06.21 | 11:00

Мачката Кес типува на Македонија

Мачката Кес која стана хит на почетокот на ова Европско првество со своит епрогнози на натпреварите на континенталното првенство, „типуваше“ и во пресрет на денешниот...

Калеидоскоп 28.01.21 | 09:26

15 лица се заразија со ковид на роденденска забава за мачка

Роденденска забава за мачка резултираше со 15 заболени од ковид-19 во малиот град Санто Доминго на брегот на Чиле. Како што пренесуваат локалните медиуми, регионалниот...

Калеидоскоп 17.08.20 | 19:14

Бизарна несреќа: Мачка паѓа од зграда врз главата на човек и го онесвестува

Моментот на бизарна несреќа бил уловен од камерите за надзор во кинескиот град Харбин, во североисточната провинција Хејлунгџанг. Додека Гао Фенгуа го шета својот златен...

Свет 02.05.20 | 15:35

Мачка заболена со корона, ја заразил сопственикот

Франција соопшти за прв случај на зараза со новиот коронавирус на мачка, најверојатно, заразена од нејзиниот сопственик. Тоа го соопшти денеска Институтот за ветерина...

Свет 27.03.20 | 12:46

Имала слични симптоми како човек: Во Белгија мачка заразени до корона вирус

Од кризниот штаб за коронавирусот во Белгија даваат неколку детали околу првиот случај на заразено домашно милениче со коронавирусот. Мачката, инфицирана од својот...

Калеидоскоп 05.11.19 | 14:12

Ова е најлутата мачка на светот: Мерлин изгледа строго, но е многу мил

Љубителите на домашни миленици имаат нов хит на социјалните мрежи. Тоа е мачорот Мерлин кој има стотици илјади обожаватели. Мерилин е од расата  Ragdoll и хималајска мачка...

Калеидоскоп 25.10.19 | 09:46

Лила откри со кого спие

Лила Филиповска долго време не спие сама. Атрактивната водителка во новото издание на „Пет за Pet“ открива дека долго време креветот го дели со Рагнар, нејзиниот мачор. Не...