Ознака: MAC
Музика 28.01.20 | 09:39

Влатко Лозаноски на MAC 2020: Доаѓам од Македонија а не од таа земја со додаток што ја спомнавте!

Популарниот пејач Влатко Лозаноски синоќа на манифестацијата Music Awards Ceremony 2020, која се оддржа во Белград го порави водителот со забелешка дека е од Македонија, а не од...

Музика 30.01.19 | 00:17

Каролина Гочева ја доби наградата Најдобра етно нумера на Музичките награди во Белград

Каролина Гочева се закити со статуетка на првите регионални музички награди во Белград. 38-годишната македонска ѕвезда ја доби наградата за Најдобра етно нумера за песната...

Музика 20.12.18 | 13:29

Ексклузивно: Објавени првите настапи на MAC! Бајага, Петар Грашо и Сергеј Ќетковиќ на бината на Штарк Арена на 29 јануари

Три големи регионални музички ѕвезди потврдија дека настапуваат на MAC: Бајага, Петар Грашо и Сергеј Ќетковиќ се првите објавени имиња чии настапи публиката од регионот...