Ознака: луксуз
Економија 07.08.22 | 18:58

И ајварот стана луксуз

Ајварот годинава ќе биде луксуз. Метар кубен дрва се продава за 4 500 денари, зејтинот скокна на 150 до 170 денари, а неизвесна е и цената на ајварската пиперка, анализира „Сител“....

Македонија 04.04.22 | 14:46

Вода, сок и чај вредни над 150.000 евра за владините функционери

На оваа Влада предводена од СДСМ воопшто не им доаѓа ум во глава. Замислете, пред само неполн месец беа главна тема за непродуктивни трошења и луксузирање, а сега повторно...

Македонија 17.03.22 | 12:43

ВМРО-ДПМНЕ: Лицемерно е СДСМ да зборува за штедење, знаеле дека ќе има криза и наместо мерки, тие и ДУИ трошеле на луксуз

Лицемерно е СДСМ да зборува за цената на нафтените деривати, заради тоа што кога цените на нафтата и бензините се качуваа говореа дека тоа е светски тренд на зголемување...

Свет 03.03.22 | 22:07

Позлатени вц-шолји, врати од либански кедар, гаража за 70 автомобили: Oвде живееше човекот кој Путин сака да го врати на чело на Украина

Луксузната вила на поранешниот украински претседател Виктор Јанукович денес е еден вид музеј на корупцијата, пишува „Јутарњи лист“, додавајќи дека вилата Межихирја...

Македонија 30.05.21 | 19:01

Железници е во долгови, ама сепак е набавен луксузен автомобил вреден десетици ијлади евра!

Загубарот „Железница – МЖ Транспорт“ купи нов автомобил, открива „Алсат“, додавајќи дека дел од возниот парк на фирмата освен прастари локомотиви и вагони, од сега...

Македонија 31.10.19 | 20:23

„Алфа“: Луксузите на македонската делегација во Њујорк

Владата не ја открива точната локација на хотелите во кои отседнала македонската делегација во Њујорк, туку само потрошените пари, пренесува „Алфа“, додавајќи дека...