Ознака: Луј Витон
Мода и убавина 02.07.23 | 11:11

Чанта помала од зрнце сол продадена за 63.750 долари, гратис доаѓа и микроскоп со дигитален екран

Микроскопска чанта со димензии 657 x 222 x 700 микрометри е продадена на аукција за 63.750 долари. Студиото што ја создаде оваа чанта е познато по контроверзните креации, како...

Мода и убавина 09.01.23 | 09:36

„Луј Витон“ создаде чанта со албанското знаме, чини 9.900 долари

Еден од најпопуларните луксузни брендови „Луј Витон” пуштил во продажба чанти на кои стои албанското национално знаме. Информацијата на „Фејсбук“ ја сподели албанскиот...

Црна хроника 15.04.22 | 11:33

Јанева му дофрли на Камчев: Халуцинира човекот

Бизнименсот Орце Камчев ја повлече тужбата против Зоран Милески-Кичеец, третоосуден во случајот „Рекет“, беше речено на денешното рочиште во Граѓанскиот суд во...

Црна хроника 15.04.22 | 10:49

Камчев: Во фамозната Луј Витон чанта имаше еден милион евра

Повод за тужбата е штетата што ми е нанесена од Јовановски и Јанева во случајот Рекет. Средствата кои ги барам како оштета се мои сопствени кои беа предавани преку други...