Ознака: Луј Витон
Калеидоскоп 29.11.21 | 10:02

Почина уметничкиот директор на „Луј Витон“ за машки колекции

Вирџил Абло, уметничкиот директор одговорен за машките колекции на модната куќа „Луј Витон“, почина на 41-годишна возраст. Веста за неговата смрт на Твитер ја објави...

Мода и убавина 03.02.21 | 22:37

Добра вест за инфлуенсерките: „Луј Витон“ отвара дуќан во Белград

Францускиот и српскиот претседател Емануел Макрон и Александар Вучиќ на средбата во Париз договориле брендот „Луј Витон“ да отвори дуќан во Србија. Овој бренд за висока...

Македонија 06.07.20 | 23:23

Мицкоски: Господине Заев немојте да бидете нервозен, ќе се испита до крај каде завршило куферчето со изрекетираните пари

На тв дуелот на МТВ1 гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ г. Христијан Мицкоски, кој се осврна на криминалните игри на СДСМ и Зоран Заев, како и на матните рекет зделки...

Македонија 06.07.20 | 21:19

Мицкоски: Ќе го испитаме Сваровски и Луј Витон судството, но и тоа каде завршија парите од куферчето

На вечерашниот тв дуел на МТВ1 гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ г. Христијан Мицкоски, кој се осврна на криминалот, корупцијата и рекетот кои СДСМ ги донесе во Република...

Македонија 27.06.20 | 21:47

Мицкоски: СДСМ можат повеќе Луј Витон куферчиња да складираат во еден ресторан во југоситочна Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Виница од каде што истакна дека Заев и коалицијата СДСМ-Беса не нудат ништо освен порази, криминал...

Македонија 18.06.20 | 16:19

Од Пандорината кутија на Боки на крај излегоа Вице и Зоран Заев

По шест месеци и 36 рочишта заврши еден од најголемите судски процеси во историјата на Македонија. За прв пат во еден случај беа измешани толку ликови, судии, обвинители,...

Црна хроника 01.06.20 | 14:53

Зошто не разликувала што е што: Боки сакаше да ѝ подари „Луј Витон“ марама на Русковска

За време на своето завршно обраќање за случајот „Рекет“, обвинетиот Бојан Јовановски извади една „Луј Витон“ марама која, како што рече, е една од ретките кои не му...

Црна хроника 26.05.20 | 13:38

Рускоска: Торбата што Кичеец ја врати кај Камчев е црна со големи рачки

Обвинителката Вилма Рускоска смета дека ја докажала вината на обвинетите Бојан Јовановски и Катица Јанева во случајот „Рекет“. Таа смета дека и јавноста е уверена...

Македонија 07.05.20 | 13:45

Боки тврди дека не ја допрел „Луј Витон“ торбата полна со евра

Категорично тврдам дека ниту сум ја допрел торбата, ниту сум видел некакви парични средства. Јас видов затворена торба што Зоран Милевски ја зема со леснотија, изјави...

Македонија 29.02.20 | 23:48

Разобличена лагата на провладините медиуми дека паричникот е оригинал Луј Витон

Разобличена е лагата на провладините медиуми кои вчера објавија дека паричникот што лидерот на СДСМ Зоран Заев одби да го земе на ТВ дуелот е оригинал „Луј Витон“. ...

Македонија 29.02.20 | 23:14

Чини 200 денари: Паричникот што Заев не сакаше да го земе не е од Будимпешта туку од Бит пазар

Опседнатоста на СДСМ со Никола Груевски нема крај.  Откако во медиумите  почнаа да спинуваат  информации дека паричникот кој вчера за време на ТВ дебатата  лидерот...

Македонија 28.02.20 | 22:02

Мицкоски му подари празен паричник „Луј Витон“, Заев му го врати: Вие сигурно го сакате полн

Вечерашниот ТВ-дуел меѓу претседателите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ Христијан Мицкоски и Зоран Заев заврши во духот на христијанскиот празник Прочка, кој се празнува в недела. Иако...

Македонија 28.02.20 | 19:05

Заев лично ги водеше реформите во судството, го замени Сваровски судството со Луј Витон судството

Ја испуштивте шансата да бидете искрен и чесен и да кажете дека не успеавте да ги средите работите во судството. Мојот адвокат нема да го водите како пие кафе со државниот...

Македонија 31.01.20 | 11:14

Сребрената наметка од “Луј Витон” меѓу запленетата гардероба на Боки 13

“Рекет” денеска продолжи со презентација на фотографиите од брендираната гардероба која била запленета при претресот во домот на обвинетиот Бојан Јовановски. Се...

Македонија 30.01.20 | 11:57

„Луј Витон“ чанта одземена од домот на Јанева

Кожена чанта „Луј Витон“ е одземена од домот на поранешната специјалната обвинителка Катица Јанева. Обвинителството на денешното рочиште за „Рекет“ презентираше...

Македонија 13.12.19 | 11:37

Гучи, Долче Габана, Луј Витон: Kакви брендирани парчиња се одземени од домот на Боки

Парчиња брендирана облека, обувки, чанти, очила, сакоа, кошули, шешири, капути, јакни, фармерки… ова е само дел од запленетите предмети од куќата во скопски Орман на...

Македонија 19.11.19 | 18:17

Да ја најдеа и торбата Луј Витон, сигурно и неа ќе ѝ ја вратеа сосе илјадниците евра

Да ја најдеа торбата Луј Витон сигурно и неа ќе и ја вратеа сосе илјадниците евра, но нема потреба бидејќи не ја ни бараа, ова денеска преку соопштение го истакнаа од...

Твитови 30.10.19 | 17:20

ВиРус – Луј Витон судство, Шутка стајл


Македонија 29.10.19 | 12:38

„Код“ открива: Кај Катица Јанева пронајдена чанта „Луј Витон“ на која со златни букви се изгравирани нејзините иницијали

Екипата на „Код“ открива дека кај специјалната обвинителка Катица Јанева била пронајдена чанта од марката „Луј Витон“ на која со злато се изгравирани нејзините иницијали. Според...

Македонија 24.10.19 | 23:54

Мисајловски до Зекири: Не е крива Франција, крив е Луј Витон и куфер-политиката

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски, кој во 24 анализа на телевизија 24 дебатираше со Мухамед Зекири од СДСМ, рече дека Франција ни е пријател и не е крива...