Ознака: ЛШ
Ракомет 24.04.20 | 15:00

Неправда: Вардар без борба исфрлен од Лигата на шампионите

Европската ракометна федерација денеска го потврди тоа што долго време се најавуваше низ медиумите – откажани се осминафиналните и четвртфиналните натпревари во...

Фудбал 16.10.19 | 09:39

Истанбул ќе извиси, УЕФА ќе им ја одзеде организацијата на финалето во ЛШ?

Европската фудбалска унија, УЕФА, ја разгледува идејата финалето во Лигата на шампионите во 2020 година да не се игра во Истанбул, со што би се казнила Турците поради политичката...

Ракомет 27.06.19 | 12:12

Монпеље прв по европската круна на Вардар, денеска ќе бидат познати и другите ривали

Францускиот тим Монпеље е првиот ривал на европскиот првак Вардар во групната фаза од новата сезона во Лигата на шампионите. Тоа е единствената дефинитивна работа во...

Фудбал 05.06.19 | 09:46

Девојката која го прекина финалето во ЛШ се збогати преку ноќ

Покрај тоа што преку ноќ доби неверојатна популарност со втрчувањето на терен во текот на финалето од Лигата на шампиони, Кинси Волански благодарение на тој прекин...

Ракомет 03.06.19 | 09:46

Епилог на една европска бајка: Зошто е Вардар толку посебен?

Ден по финалето во Лигата на шампионите во фудбал, спорт во кој играчите заработуваат неверојатно многу пари, љубителите на спортот имаа прилика да видат како изгледа...

Фудбал 01.06.19 | 23:18

Ливерпул е нов европски фудбалски првак

Ливерпул е нов европски фудбалски првак откако вечерва во Мадрид во финалето на Лигата на шампионите го победи Тотенхем со 2-0. Ова е шеста титула за Ливерпул во најсилното...

Ракомет 01.06.19 | 17:38

Манасков: Нека биде финале Веспрем – Вардар!

Македонскиот репрезентативец Дејан Манасков со Веспрем ќе се бори за трофејот во ракометната Лига на шампионите. По полуфиналниот триумф над Киелце, унгарскиот состав...

Фудбал 01.06.19 | 16:49

Финалето на ЛШ со едноминутно молчење во чест на загинатиот Рејес

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) потврди дека ќе има едноминутно молчење пред финалето на Лигата на шампионите, во чест на Хозе Антонио Рејес, кој на 35 години го загуби...

Фудбал 08.05.19 | 23:53

Сите солзи на фудбалот

Сите плачат после фудбалското полуфинале меѓу Тотенхем и Ајакс, само што некој плаче од жал и тага, а друг од радост. Холанѓаните до 95. минута се гледаа во финалето со...

Фудбал 08.05.19 | 23:33

Хет-трик на Моура за победа на Тотенхем и сензационален пресврт за англиско финале во ЛШ

Лукас Моура постигна хет-трик за сензационална победа со пресврт на Тотенхем над Ајакс од 3-2 на гости, со која англискиот премиерлигаш се пласира во финалето на фудбалската...

Фудбал 12.03.19 | 23:10

Роналдо со хет-трик го однесе Јувентус во четвртфиналето на ЛШ

Јувентус вечерва го победи Атлетико Мадрид со 3-0, со што ја надополни негативата од два гола од првиот осминафинален натпревар и го елиминираше мадридскиот тим. Најзалужен...