Ознака: локални избори
Македонија 29.04.19 | 14:33

Очекуваме двојна победа на 5 мај

Денеска продолжувме овде во Ново Село, победничко Ново Село очекуваме на 5 мај победата којашто беше во првиот круг да биде уште поголема, ВМРО-ДПМНЕ да добие градоначалник,...

Македонија 25.04.19 | 22:48

За неколку гласови се асфалтираат сокачиња на Велики четврток

Константин Георгиевски од СДСМ, кој на 5 мај ќе му се спротивстави на кандидатот од ВМРО-ДПМНЕ Митре Милошевски асфалтира сокачиња во Охрид за да изнуди некој глас поеќе,...

Македонија 22.04.19 | 15:37

Милошевски: На народот преку глава му е од лаги, во вториот круг победува опцијата за „Убав град“

Кандидатот за градоначалник на ВМРО ДПМНЕ д-р Митре Милошевски, кој ќе трча во вториот круг од вонредните локални избори за градоначалник во Охрид заедно со противкандидатот...

Македонија 21.04.19 | 22:25

Аголи го призна поразот и му честиташе на Дука

Кандидатот за градоначалник на Дебар, Арбен Аголи од Алијансата за Албанците го призна поразот на денешните предвремени локални избор за градоначалник на Дебар. Аголи...

Македонија 21.04.19 | 11:19

Се гласа за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар, ова е излезноста до 10 часот

Заедно со претседателските избори денеска се одржуваат и предвремени локални избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар. Според заклучениот избирачки список...

Македонија 18.04.19 | 22:22

Милошевски: Без стратегија за туризам, во Охрид не може да има развој

Kандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ Митре Милошевски на телевизиска дебата на МРТВ истакна дека не може да се направи чудо, но мора да се донесе стратегија, нема...

Македонија 16.04.19 | 14:49

Во Дебар ќе се гласа на 27, во Центар Жупа на 16 избирачки места

Во Општина Дебар, каде освен претседателски ќе се спроведат и предвремени избори за градоначалник, на 21 април ќе се гласа на 27 избирачки места. Во Општина Дебар, 22 избирачки...

Македонија 06.04.19 | 09:57

Милошевски: Нема да има реваншизам со моето доаѓање на власт

Го давам мојот збор дека со моето доаѓање во општината нема да има никаков реваншизам, нема да има никаква навреда или повреда на вработени кои на било кој начин биле...

Македонија 02.04.19 | 15:09

Мицкоски и Милошески се сретнаа со туристичките работници од Охрид

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и кандидатот на коалицијата предводена од партијата за градоначалник на Охрид Митре Милошевски денеска...

Македонија 02.04.19 | 12:04

Милошевски: Проектите за Охрид ќе се реализираат врз принципите на чесност, посветеност и одговорност

За мене политиката е одговорност и натпревар на идеи каде проектите ќе бидат остварени потпирајќи се на принципите на чесност, посветеност и одговорност. Охрид може...

Македонија 01.04.19 | 20:09

Нашата цел е убав Охрид – Митре Милошевски е изборот на ВМРО-ДПМНЕ

И време е да се избориме и за поубав Охрид, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој во Охрид го претстави кандидатот за градоначалник. Митре Милошевски...

Македонија 30.03.19 | 08:27

Почнува трката за нови градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар

Заедно со шестите претседателски избори на 21 април ќе се одржат и предвремените локални избори за градоначалник на Охрид, за Ново Село и Дебар. Во трката за градоначалник...

Македонија 23.03.19 | 09:53

Петмина кандидати за градоначалник на Охрид и по двајца за Ново Село и Дебар

Петмина кандидати поднеле кандидатури за предвремените избори за градоначалник на Охрид, а по двајца за градоначалници на Ново Село и Дебар. Локалните избори за овие...

Македонија 20.03.19 | 08:19

Урологот Хекуран Дука кандидат на ДУИ за градоначалник на Дебар

Во трката за градоначалник на Дебар, Демократската унија за интеграција, на предвремените локални избори, на 21 април, ќе учествува со доктор Хекуран Дука, познат уролог,...