Ознака: локал
Црна хроника 29.06.21 | 14:28

Газда кршел маси и столици за да спречи полицајци да му влезат во локалот, подоцна ја пронашле дрогата што ја криел

Основното јавно обвинителство Гевгелија поведе постапка против жител на валандовското село Јосифово за кривични дела „спречување службено лице во вршење службено...

Црна хроника 10.03.21 | 11:50

Растерани 18 гости во локал во Липково што работел по дозволеното време

Државниот пазарен инспекторат затвори угостителски објект во липковското село Виштица, затоа што по контролата на полицијата било утврдено дека објектот работел по...

Црна хроника 22.02.21 | 12:03

Уапсени три странски државјанки и газда на тетовски локал што работел после полноќ

Полициски службеници на СВР Тетово ноќеска околу 00.40 часот го лишиле од слобода А.А.(30) од тетовско Боговиње, чиј угостителски објект во село Жеровјане работел по дозволеното...

Црна хроника 10.02.21 | 10:49

Имало и гости и музика во живо – затворен локал во Гостивар

Вчеравечер во 20.00 часот, полициски службеници од Полициската станица Гостивар во содејство со инспектори од Пазарна инспекција во Гостивар извршиле контрола во угостителски...

Црна хроника 06.01.21 | 09:30

Во локал во Врапчиште синоќа имало 25 гости, притворен сопственикот и пломбиран објектот

Синоќа во 20.30 часот, од страна на полициски службеници од Полициското одделение Галате, во село Неготино, општина Врапчиште, бил приведен М.Б.(30) од с.Неготино, сопственик...

Црна хроника 08.12.20 | 17:00

Седум Албанки, шест Србинки и Косовка затекнати нелегално во тетовски локал во време на епидемија

Тетовската полиција во синоќешните вечерни часови извршила контрола на угостителски објект на улицата „Браќа Миладинови“, во Тетово при што било констатирано дека...

Црна хроника 04.12.20 | 19:03

Приведена сопственичка на кафеана во Трубарево

Полицијата приведе сопственичка на угостителски објект во Трубарево затоа што работел и по 21 часот. Според информациите на МВР, вчера во Полициската станица Гази Баба...

Црна хроника 03.10.20 | 14:51

Ни маски, ни дистанца: Српскиот пејач Владо Георгиев „посилен” од ковид-19

Ни маски, ни дистанца. Гужви, пеење, играње…вака изгледаше синоќа во познат скопски локал во кој концерт одржал српскиот пејач Владо Георгиев. И тоа токму на денот кога...