Ознака: Лиле Стефанова
Македонија 02.09.22 | 16:05

Русковска има доверба во колешките дека добро ќе ги сработат предметите „технички предмет“ и „Финансиска полиција“

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција Вилма Русковска, која е времено суспендирана,  за „360 степени“ смета дека е добро што двата...

Црна хроника 02.09.22 | 13:51

Пеливанов ѝ го додели случајот за Муареми на Стефанова

Предметите во предистражна постапка што се однесуваат на работењето на Управата за финансиска полиција и на станицата за технички преглед „Виа Комерц“, а по кои до...

Македонија 02.09.22 | 13:44

Лиле Стефанова ќе го води предметот за Финансиска полиција, а Катерина Коларевиќ за „Виа Комерц“

Назначениот јавен обвинител Трајче Пеливанов за времено раководење со Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција донел одлука за...

Македонија 30.08.22 | 11:32

Кадрите на СЈО се враќаат на голема врата преку „Обвинителството на Вилма“

Суспензијата на обвинителката Вилма Русковска и нејзините замени го вратија сеќавањето на помалку подзаборавеното Специјално јавно обвинителство. Првата замена на...

Македонија 17.08.22 | 15:08

Лиле Стефанова ќе ја менува Русковска додека трае суспензијата

По суспензијата на Вилма Русковска, нејзиното место според годишниот план за распоред на обвинители ќе го преземе обвинителката Лиле Стефанова. Стефанова ги водеше...

Македонија 12.04.22 | 18:12

Стефанова побара максимална казна за Груевски, тој смета дека oбвинителката не обезбедила ниту еден доказ

Судот на Никола Груевски да му изрече највисока казна, а за обвинетиот Сашо Мијалков казната да биде повисока од предвидената, побара јавната обвинителка Лиле Стефанова...

Црна хроника 11.02.22 | 16:16

Лиле Стефанова побара условни казни за Јанкуловска и Протоѓер, ублажена казна за Јанакиески

Откако денеска признаа вина осуммина обвинети во предметот „Титаник“ на згаснатото СЈО, обвинителката Лиле Стефанова во судот рече дека како олеснителна околност...