Ознака: Лила
Естрада 15.10.20 | 15:05

Меѓу младост и мудрост, го бирам второво, вели Лила на својот 49-ти роденден

Отворам очи сабајлево … и бум … 49 години . Па добро си викам .. не се 100, вели водителката Лила Филиповска во својата роденденска порака на „Инстаграм“. Летаат годиниве,...

Црна хроника 11.02.20 | 14:20

Боки ѝ пишал на Лила дека Камчев и Савова се стока

Во судот беше презентирана и комуникација помеѓу Бојан Јовановски и Лила Стојановска. Водителката во порака го информира Боки банката не го прима „ИБАН-от“ (интернационален...

Македонија 29.01.20 | 11:29

Лила дала 500.000 денари позајмица за „1ТВ“

Водителката Лила Стојановска во моментот е на клупата за сведоци во случајот „Рекет“, против Бојан Јовановски и Катица Јанева. Покрај останатото, Стојановска пред...

Македонија 29.01.20 | 11:22

Дента кога го уапсија Боки со Лила, Сергеј и Кочишки тргнале на Миконос

На денешното сведочење за судењето на „Рекет“, Лила Стојановска потврди дека била во автомобилот кога Бојан Јовановски беше приведен. Заедно со нив биле и Сергеј Варошлија...

Македонија 29.01.20 | 10:41

Лила стигна на судењето за „Рекет“

Лила Стојановска пристигна во судница за предметот „Рекет”, како сведок на Јавното обвинителство за организиран криминал. Предметот „Рекет”, против обвинетите Бојан...

Естрада 29.01.20 | 09:37

Што порача утрово Лила, неколку часа пред сведочењето за „Рекет“

Лила Стојановска денеска ќе се појави во судница за предметот „Рекет”, како сведок на Јавното обвинителство за организиран криминал. Неколку часа пред сведочењето,...

Македонија 29.01.20 | 08:19

Лила денеска сведок во „Рекет“

Предметот „Рекет”, против обвинетите Бојан Јовановски и Катица Јанева, денеска ќе продолжи со презентација на четворица нови сведоци на Јавното обвинителство за организиран...

Калеидоскоп 20.05.19 | 23:44

Инстаграм гори: Лила само со сапуница на себе …

Лила Филиповска со оваа фотографија го запали Инстаграм. Само со сапуница на неа, сензуална и женствена, таа доби многу лајкови.

Музика 19.05.19 | 08:16

Лила: Фала ти Тамара!

Честитките за успехот на македонскиот евровизиски тим не престануваат. Водителката Лила Филиповска на својот профил на „Инстаграм“ доцна синоќа им порача БРАВО. Ма,...

Естрада 01.05.19 | 09:07

Лила Стојановска призна: Ги оперирав само градите

Лила Стојановска за естрадниот магазин „Бекстејџ“ конечно проговори за естетските корекции кои ги има направено. Иако многумина коментираат дека популарната водителка...