Ознака: Лидер
Македонија 25.04.21 | 17:12

Мицкоски објави снимка од дрон: Македонија е жива, народот врие, слобода за уставобранителите!

Македонија е жива и повеќе од тоа, народот врие и побара слобода за уставобранителите на денешниот протест пред Владата и Собранието на Македонија. Излезе народ на улица....

Македонија 23.03.21 | 22:03

Мицкоски отвори свој канал на „Телеграм“

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицскоски отвори свој канал на „Телеграм“. Со овој потег лидерот на партијата чекори со европските и светските лидери од политиката. Една...

Македонија 22.03.21 | 11:10

По 23 дена борба со ковид-19 лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски почнува со редовни работни обврски

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ во статус на фејсбук објави дека по 23 дена борба со ковид-19 од кои 12 дена на Инфективната клиника, тој е здрав и продолжува со редовните работни...

Балкан 05.03.21 | 17:51

По 57 дена штрајк со глад и 12 дена без течности: Осудениот грчки лидер е во критична состојба

По 57 дена штрајк со глад и 12 дена без течности, осудениот лидер на терористичката организација „17 Ноември“, Димитрис Куфодинас, е во критична состојба со акутна бубрежна...

Македонија 31.01.21 | 21:16

Мицкоски до власта: Да не биде, пак доцниме

Лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски ја предупредува власта да преземе навреме мерки за набавка на скенери за земање отпечатоци од прст со цел регуларни локални...

Македонија 13.01.21 | 18:20

Мицкоски: Кога Владата за своите во Штип е „мајка“, а за народот во Вевчани „маќеа“

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ коментира за денешниот настан во Вевчани, кога за време на одржување на Карневалот, полицијата интервенираше и го нападна...

Македонија 01.01.21 | 18:46

Мицкоски: Роден сум во Центар, растев во Аеродром

Во вечерашната емисија на Алфа Телевизија гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој што кажа дека роден е во Центар растел во Аеродром а средно...

Економија 25.12.20 | 15:39

Македонија е лидер во регионот според бројот на пушачи

Алармантни се податоците за пушењето цигари во земјава. Лидери сме по бројот на пушачи во регионот и во Европа, а во светски рамки се наоѓаме меѓу 10-те најлоши држави,...

Македонија 20.12.20 | 20:30

Мицкоски: Мора да ги поразиме, се срамам што сум дел од ова политичко мочуриште

Се срамам што сум дел од ова политичко мочуриште, но истовремено сме помотивирани од било кога, мора да ги поразиме!, порача Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО ДПМНЕ. Пандемија,...

Македонија 15.12.20 | 20:23

Скандал е што Заев вчера кажува едно, а денес сосема друго, вчера рече дека ќе свика лидерска средба, а денес го промени мислењето

Менувањето на ставови на Заев за оддржување лидерска средба создава несигурност и проблеми кај граѓаните, неговите навреди и лаги кон мене ќе доаѓаат од човек амнестиран...

Македонија 26.11.20 | 13:05

Згрозен сум од незнаењето на Заев, а само треба да ја прочита декларацијата на АСНОМ

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО ДПМНЕ е згрозен од незнаењето на премиерот Зоран Заев и смета дека никој нема право да гази по идеалите на Македонците. Човек без кичма,...

Македонија 16.11.20 | 19:30

Мицкоски ќе свика лидерска со Села и Гаши, ги кани и Ахмети, Тачи и Касами

Лидрот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на прес конференција обелодени дека деновиве ќе ги повика лидерите на опозициските партии на лидерска средба во Клубот...

Свет 25.10.20 | 10:16

Вториот човек на Ал Каеда убиен во Авганистан

Авганистанските безбедносни сили го убиле Абу Мухсин ал-Масри, еден од водачите на Ал Каеда, кој се наоѓа на списокот на најбарани терористи на ФБИ. Како што објави Дирекцијата...

Македонија 21.10.20 | 19:19

Македонија се соочува со национална катастрофа, а поопасно од нејзе е само неспособноста на мафијата закотвена во Владата

Македонија се соочува со национална катастрофа, а поопасно од нејзе е само неспособноста на мафијата закотвена во Владата, пишува во својот статус на Фејсбук претседателот...

Македонија 10.10.20 | 15:24

Мицкоски до власта: Па нели 3 милијарди евра странски директни инвестиции вртеле околу нас?

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека мафијата е фатена по кој знае кој пат во лага! Па нели 3 милијарди € странски директни инвестиции...

Македонија 28.09.20 | 12:46

Бошњаците денес се обременети од тешкотиите кои ги создава власта

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски им го честита Меѓународниот ден на Бошњаците на сите припадници на Бошњачката заедница, со искрени и срдечни желби за многу...

Македонија 23.09.20 | 21:08

Мицкоски: Тешка ќе биде битката, но на крајот народот ќе ја победи мафијата и ќе дојде правдата!

Ќе нѐ има се повеќе, не треба да се обесхрабруваме. Тешка ќе биде битката, но ве уверувам дека на крајот народот ќе ја победи мафијата и ќе дојде правдата и силно ќе огрее...

Свет 17.08.20 | 09:46

Светлана Тихановска подготвена да стане лидер на Белорусија

Противкандидатот на Александар Лукашенко на претседателските избори, Светлана Тихановска, изјави дека е подготвена да стане национален лидер. Јас сум подготвена да...

Македонија 03.07.20 | 23:36

Мицкоски: Правда мора да има за секого

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и мандатар за премиер, во вечерашната емисија „360степени“ на телевизија Алсат, посочи дека секој треба да се соочи со...

Македонија 03.07.20 | 22:47

Ќе почнеме со ветинг од политичарите зошто не се сите исти, има и чесни

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва од скопски Карпош порача дека на 15 јули се одлучува каква држава сакаме, држава со корупција, криминал или обновена...