Ознака: летонија
Македонија 25.12.19 | 16:57

Димитров го бранел СЈО и откако амбасадорот му пријавил за „Рекет“

Министерот за надворешни работи Никола Димитров должи неколку одговори до јавноста по денешното сведочење на конзулот на Летонија во Македонија, Зоранчо Митровски....

Македонија 25.12.19 | 16:26

МНР: Изјавата на почесниот конзул на Летонија е груба лага

Министерството за надворешни работи преку соопштение реагира во врска со денешната изјава на почесниот конзул на Летонија, бизнисменот Зоран Митровски, за која оценува...

Македонија 25.12.19 | 13:32

Конзулот потврди дека Димитров знаел за „Рекет“, дали и кому министерот пријавил?

По денешното рочиште за предметот „Рекет„ стана дефинитивно јасно дека министерот за надворешни работи Никола Димитров меѓу првите знаел за рекетирањето бизнисмени...

Македонија 28.09.19 | 13:48

Македонија воспостави дипломатски односи со Тунис и Ерменија

На маргините на Генералната дебата на 74 сесија на Генералното собрание на Обединетите нации, министерот за надворешни работи Никола Димитров и министерот за надворешни...

Фудбал 21.03.19 | 22:59

Македонија пресилна за Летонија – видео од головите

Македонската фудбалска репрезентација со 3-1 ја победи Летонија во првиот натпревар од квалификациите за Европското првенство 2020, Горан Пандев по 100-ти пат го носеше...