Ознака: лет
Патувања 18.05.20 | 15:07

Десет минути пред полетување за Цирих, македонски државјани ги вратиле од аеродромот во Софија

Македонски граѓани со двојно државјанство меѓу кои и 12 сезонски работници од Делчево и Струмица, биле вратени од софискиот аеродром пред поаѓање за Цирих. Како што тврдат...

Македонија 28.03.20 | 13:52

Со специјален лет пристигнуваат 130 наши граѓани од Словенија

Со специјален лет на компанијата Виз Еир, околу 130 наши граѓани кои престојуваа во Словенија се враќаат дома во Македонија. Како што јави дописникот на МИА од Љубљана,...

Калеидоскоп 22.11.19 | 15:06

Му го спасил животот на патникот кој се борел за живот во авионот во текот на летот

Храбриот кинески доктор покажал што значи почитување на Хипократовата заклетва кога го спасил животот на постариот патник така што отстранил 800 милилитри урина од...

Македонија 06.07.19 | 16:18

Турскиот авион кружел над аеродромот, па се вратил во Истанбул

М-НАВ АД Скопје денеска реагираше на, како што се наведува, сензационалистичкото пишување на некои портали кои известија дека авион на „Туркиш ерлајнс“ вчера имал...

Калеидоскоп 10.05.19 | 13:10

Уште еден инцидент на летот Скопје – Берлин, причина Законот за јазици

По вчерашните патешествија на патниците на летот Скопје – Берлин кои по два сменети авиони пристигнале на својата крајна дестинација по повеќе од 4 часа доцнење,...

Калеидоскоп 11.03.19 | 14:59

Ова беше мојот среќен ден: Две судбоносни минути спречиле да се качи на кобниот лет

Луѓето често се плашат дека ќе задоцнат и дека ќе пропуштат некој лет, а токму тоа му го спаси животот на еден Грк. Во големата авионска несреќа на „Етиопиан Ерлајнс“...