Ознака: Лепа Брена
Естрада 20.08.21 | 14:34

Брена и Боба уживаат во Грција

Лепа Брена и нејзиниот сопруг Слободан Боба Живојиновиќ неодамна станаа сопственици на луксузна јахта со која одлучија да крстарат по Медитеранот. Тие двајца се закотвија...

Естрада 24.06.21 | 22:34

Боба и Брена вложуваат 50 милиони евра во следниот бизнис

Поранешниот тенисер и сопруг на пејачката Лепа Брена, Слободан Боба Живојиновиќ во емисијата „Šta sam tebi i ko sam sebi“ зборуваше за неговите деловни потфати. Ја основав продукцијата...

Естрада 22.05.21 | 23:23

Лепа Брена по ревакцинацијата: Сите во мојот дом се вакцинираа, дури и луѓето кои работат за нас

Балканската музичка ѕвезда Лепа Брена проговори за вакцинацијата против корона, која таа веќе ја завршила поради своето здравје и здравјето на сите други. Мегапопуларната...

Естрада 16.05.21 | 11:44

Се сончаме: Лепа Брена во седмата деценија од животот за прв пат го покажа овој дел од телото

Лепа Брена на својот инстаграм-профил објави фотографија снимена во својот дом, преку која посака да им порача на следбениците дека таа и нејзиното домашно милениче...

Естрада 15.05.21 | 19:02

Марјановиќ се спаси од мозочниот удар на концертот на Брена, но му се предаде на корона вирусот

Ѓорѓе Марјановиќ, легендарниот пејач ја загуби битката со коронавирусот. Познатиот музичар беше голема ѕвезда во Југославија. Создаваше прекрасни песни, а и ден-денеска...

Музика 28.04.21 | 23:21

Ослабе 22 килограми: Благодарение на ова мени, Лепа Брена може да се пофали со совршена линија

На самиот почеток на нејзината кариера, Лепа Брена се бореше со прекумерна тежина. Како што и самата вели, еден ден застанала пред огледалото и сфатила дека итно треба...

Естрада 14.04.21 | 17:21

Ова е јахтата на Брена и Боба со шест спални соби

Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба решија да ја покажат јахтата што ја купија неодмана. Бидејќи Брена немаше настапи поради пандемијата таа повеќе време поминува на...

Естрада 13.04.21 | 10:42

Подарок за нашите души: Лепа Брена се пофали со јахтата од 30 метри, со која крстареше по Јадранот

Една од најпознатите пејачки на Балканот, Лепа Брена, се пофали со новата јахта, со која со месеци крстарела по Јадранот. Тоа е едно убаво бротче од околу 100 стапки, со...

Естрада 05.03.21 | 23:28

Работи како шминкерка: Ова е новата снаа на Брена

Синот на Лепа Брена и Боба, Виктор реши да се жени.Негова избраничка е Сандра Миљаковиќ.Таа работи како шминкерка во фирмата на Брена. Сандра и Виктор планираа да прават...

Естрада 01.03.21 | 19:00

Виктор застанува на лудиот камен: Брена добива втора снаа

Синот на Лепа Брена, Виктор одлучи да се жени, но веселбата ќе мора да се одложи поради ситуацијата. Тој може и сега да се венча со Сандра Миљковиќ, но младиот Живојиновиќ...

Естрада 14.01.21 | 10:37

Со бушава и несредна коса пазари: Брена купува евтина козметика на пазар

Фолк ѕвездата Лепа Брена (60) се прикажува како вистинска жена од народот, па како што се гледа од и видео снимките на емисијата „Папарацо лов“. Таа купува на пазар,...

Естрада 10.01.21 | 20:42

Додека во Србија вее снег, таа се сонча на Малдиви

Додека низ Србија снежи, балканска ѕвезда Лепа Брена и сопругот Боба уживаат на расјки остров на Малдивите. Брена позираше во розово бикини и ги воодушеви обожавателите...

Естрада 25.12.20 | 18:12

„Ја сам Југословенка“ ечи во домот на Адријана Лима за Божик

Еднаш српска снаа – засекогаш Балканка. Во домот на брзислкиот супер модел и некогашна сопруга на српскиот кошаркат Марко Јариќ, Адријана Лима, ечи Лепа Брена. Како...

Естрада 22.12.20 | 20:44

Тотална трансфoрмација: Лепа Брена веќе не изгледа вака, целосно го промени имиџот

Лепа Брена (60) ја промени фризурата и веднаш се пофали на својот профил на „Инстаграм“. Промената на имиџот му ја довери на својот долгогодишен соработник и пријател,...

Музика 13.12.20 | 11:33

Ни Боба не бил наивен: Исплива фотографија на Лепа Брена од јахта за која сите зборуваат

Лепа Брена била една од најзгодните пејачки на некогашна Југославија, а некои изданија од младоста се уште можат да ја потпалат машката фантазија. За долгите нозе на...

Естрада 10.12.20 | 12:22

Брена и Боба со години млатат пари од миење прозорци и кровови: Во 2019 година заработиле 12 милиони

Лепа Брена и Боба Живоиновиќ веќе седум години водат успешен бизнис за чистење фасади, кровови, патеки, ама и патишта, како и отстранување на графити од ѕидовите. Брачниот...

Естрада 23.10.20 | 22:27

Зорица ја сакаше пред Брена: Ова е првата сопруга на Боба Живојиновиќ

Лепа Брена и Боба Живојиновиќ прославија 30 години брак. Но, малкумина знаат дека славниот тенисер пред Брена имаше сопруга со која го има синот Филип. Зорица ја остави...

Естрада 18.10.20 | 18:00

Привекува лажици со телото како со магнет: Куќната помошничка на Брена има неверојатна моќ

Хит на социјалните мрежи е куќната помошничка на Лепа Брена.Оваа жена има неверојатна способност а тоа е да привлекува метал на телото како магнет. Синот на Брена, Стефан...

Естрада 12.10.20 | 23:07

Брена и Бобо соседи со Ѓоковиќ, а не зборуваат меѓу себе

Лепа Брена реши да инвестира пари во недвижнини, и тоа не било каде. Случајно или не кратко по продажбата на преостанатиот удел во „Гранд продукција“, најголемата ѕвезда...

Естрада 22.09.20 | 22:12

Александран Пријовиќ слави роденден: Специјална честитка дојде од свекрвата Лепа Брена

Српската пејачка Александра Пријовиќ денеска го прослави својот 25. роденден. Пејачката, освен новата песна и видео спот, со своите фановите сподели и што добила од сопругот...