Ознака: Лепа Брена
Естрада 30.11.22 | 14:06

Бугари со најголем интерес за славeње на Нова година во Белград, сакаат да ја слушаат Лепа Брена

Во белградските хотели најголем интерес за новогодишната ноќ покажале туристите од Бугарија, вели директорот на Деловната асоцијација на хотелиерската и угостителска...

Естрада 21.11.22 | 22:07

Лепа Брена на славата заигра со домашната готвачка

Лепа Брена и сопругот Боба ја прославија куќната слава Аранѓеловден.На гости и дојде целата естрада а меѓу првите пристигна нејзниот колега Саша Поповиќ. Дојде и сопруга...

Естрада 25.10.22 | 10:53

На Лепа Брена и тргна бизнисот со чорапи: Американците и нудат половина милион долари

Лепа Брена има причина да биде многу задоволна од бизнисот што го започна пред неколку месеци. Нејзините чорапи го освојуваат светот, поради што траат преговорите за...

Естрада 11.08.22 | 20:07

Ѕирнете во јахтата на Лепа Брена од шест милиони евра

Пејачката Лепа Брена и нејзиниот сопруг Слободан Боба Живојиновиќ имаат своја јахта, која според медиумите чини околу 6.000.000 евра и на која пејачката може убаво и квалитетно...

Естрада 07.08.22 | 14:13

Колку заработиле досега балканските звезди: Цеца 80 милиони долари, Драгана Мирковиќ 30,Лепа Брена „само“ 16

Веб-страницата „Celebrity networth“ објави податоци кои покажуваат колку пари заработиле српските пејачи во текот на својата кариера. Имено, најголемата српска ѕвезда Цеца...

Естрада 05.08.22 | 13:20

Брена работела како бебиситерка

Лепа Брена имала тежок пат до милионите и јахтите што сега ги поседува .Таа се преселила во Белград во 1979 година кога се запишала на студии, а бидејќи целото семејство...

Естрада 10.07.22 | 14:16

Брена и Мадона се комшивки

Пејачката Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба Живојиновиќ во текот на кариерата стекнаа големо богатство. Од заработените пари, брачната двојка низ годините инвестираше...

Естрада 21.06.22 | 18:02

Поранешно момче открива: На Лепа Брена и служев како жиголо

Драган Антонијевиќ Арлекин, музичка ѕвезда во осумдесетите во својата книга тврди дека тој и Лепа Брена лудо се сакале кон крајот на осудесеттите години кога пејчката...

Естрада 11.04.22 | 09:48

Ќе живеат еден до друг: Лепа Брена му купи на синот стан од 700.000 евра

Лепа Брена со сопругот Боба на најмладиот син Виктор му купија лукзузен стан на Нов Белград.За него издвоија дури 700.000 евра. Родителите сакаа синот да се осамостои но...

Естрада 27.01.22 | 14:05

Баба Ванѓа предвидела дека ќе се распадне групата Лепа Брена и „Слатки грех“

Директорот на продукцијата „Гранд“ се присети кога заедно со Лепа Брена ја посетил покојната бугарска пророчица Баба Ванѓа, позната по тоа што со неверојатна прецизност...

Естрада 22.12.21 | 13:24

Премногу е болна тема: Лепа Брена не сака да зборува за киднапирањето на синот

Лепа Брена беше прашана за информацијата дека нејзиниот син пред 21 година бил киднапиран од Средоје Шљукиќ Шљука, водач на Звездарскиот клан. Оваа информација одекна...

Естрада 20.12.21 | 16:22

Киднапирањето на синот на Лепа Брена го помогнале вработени во нејзината послуга?

Во киднапирањето на Стефан Живојиновиќ, син на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ, во ноември 2000 година, најверојатно учествувал некој од најтесниот круг на ова семејство...

Балкан 17.12.21 | 14:34

По 20 години се дозна кој го киднапирал синот на Лепа Брена

Личниот курир на Земунскиот клан откри кој во 2000 година го киднапира синот на Лепа Брена, Стефан Живојиновиќ. Тоа бил  Средоје Шљукиќ Шљука од Звездарскиот клан. Бев...

Естрада 23.11.21 | 23:45

Како помина славата во домот на Лепа Брена

Фолк дивата Лепа Брена во својот дом ја прослави славата Св. Аранѓел, а фамилијата Живојиновиќ се потрудија да направат се да биде соврешно. Лепа Брена и Боба Живојиновиќ...

Естрада 20.10.21 | 23:06

Лепа Брена го прослави 61. роденден, а на прославата имаше еден сосема неочекуван гостин

Eдна од најголемите музички звезди на овие простори, Лепа Брена, го прослави својот 61. роденден. Во претходните години обично оваа дата беше поврзана со концерт во Белград,...

Естрада 10.09.21 | 11:16

Kриза: Лепа Брена почна да пее по ресторани

Корона кризата ја натера најголемата балканска звезда Лепа Брена да не бира каде ќе настапува.Taa пред неколку дена настапи во ресторанот „Национална класа“ во Белрад...

Естрада 23.08.21 | 14:30

Лепа Брена ја покажа јахтата од шест милиони евра

Лепа Брена важи за личност што многу заработува а малку троши. Таа парите ги вложува во недвижности а една од нив е јахтата. Ова пловило е навистина луксузно и за него...

Естрада 20.08.21 | 14:34

Брена и Боба уживаат во Грција

Лепа Брена и нејзиниот сопруг Слободан Боба Живојиновиќ неодамна станаа сопственици на луксузна јахта со која одлучија да крстарат по Медитеранот. Тие двајца се закотвија...

Естрада 24.06.21 | 22:34

Боба и Брена вложуваат 50 милиони евра во следниот бизнис

Поранешниот тенисер и сопруг на пејачката Лепа Брена, Слободан Боба Живојиновиќ во емисијата „Šta sam tebi i ko sam sebi“ зборуваше за неговите деловни потфати. Ја основав продукцијата...

Естрада 22.05.21 | 23:23

Лепа Брена по ревакцинацијата: Сите во мојот дом се вакцинираа, дури и луѓето кои работат за нас

Балканската музичка ѕвезда Лепа Брена проговори за вакцинацијата против корона, која таа веќе ја завршила поради своето здравје и здравјето на сите други. Мегапопуларната...