Ознака: Лепа Брена
Естрада 14.04.21 | 17:21

Ова е јахтата на Брена и Боба со шест спални соби

Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба решија да ја покажат јахтата што ја купија неодмана. Бидејќи Брена немаше настапи поради пандемијата таа повеќе време поминува на...

Естрада 13.04.21 | 10:42

Подарок за нашите души: Лепа Брена се пофали со јахтата од 30 метри, со која крстареше по Јадранот

Една од најпознатите пејачки на Балканот, Лепа Брена, се пофали со новата јахта, со која со месеци крстарела по Јадранот. Тоа е едно убаво бротче од околу 100 стапки, со...

Естрада 05.03.21 | 23:28

Работи како шминкерка: Ова е новата снаа на Брена

Синот на Лепа Брена и Боба, Виктор реши да се жени.Негова избраничка е Сандра Миљаковиќ.Таа работи како шминкерка во фирмата на Брена. Сандра и Виктор планираа да прават...

Естрада 01.03.21 | 19:00

Виктор застанува на лудиот камен: Брена добива втора снаа

Синот на Лепа Брена, Виктор одлучи да се жени, но веселбата ќе мора да се одложи поради ситуацијата. Тој може и сега да се венча со Сандра Миљковиќ, но младиот Живојиновиќ...

Естрада 14.01.21 | 10:37

Со бушава и несредна коса пазари: Брена купува евтина козметика на пазар

Фолк ѕвездата Лепа Брена (60) се прикажува како вистинска жена од народот, па како што се гледа од и видео снимките на емисијата „Папарацо лов“. Таа купува на пазар,...

Естрада 10.01.21 | 20:42

Додека во Србија вее снег, таа се сонча на Малдиви

Додека низ Србија снежи, балканска ѕвезда Лепа Брена и сопругот Боба уживаат на расјки остров на Малдивите. Брена позираше во розово бикини и ги воодушеви обожавателите...

Естрада 25.12.20 | 18:12

„Ја сам Југословенка“ ечи во домот на Адријана Лима за Божик

Еднаш српска снаа – засекогаш Балканка. Во домот на брзислкиот супер модел и некогашна сопруга на српскиот кошаркат Марко Јариќ, Адријана Лима, ечи Лепа Брена. Како...

Естрада 22.12.20 | 20:44

Тотална трансфoрмација: Лепа Брена веќе не изгледа вака, целосно го промени имиџот

Лепа Брена (60) ја промени фризурата и веднаш се пофали на својот профил на „Инстаграм“. Промената на имиџот му ја довери на својот долгогодишен соработник и пријател,...

Музика 13.12.20 | 11:33

Ни Боба не бил наивен: Исплива фотографија на Лепа Брена од јахта за која сите зборуваат

Лепа Брена била една од најзгодните пејачки на некогашна Југославија, а некои изданија од младоста се уште можат да ја потпалат машката фантазија. За долгите нозе на...

Естрада 10.12.20 | 12:22

Брена и Боба со години млатат пари од миење прозорци и кровови: Во 2019 година заработиле 12 милиони

Лепа Брена и Боба Живоиновиќ веќе седум години водат успешен бизнис за чистење фасади, кровови, патеки, ама и патишта, како и отстранување на графити од ѕидовите. Брачниот...

Естрада 23.10.20 | 22:27

Зорица ја сакаше пред Брена: Ова е првата сопруга на Боба Живојиновиќ

Лепа Брена и Боба Живојиновиќ прославија 30 години брак. Но, малкумина знаат дека славниот тенисер пред Брена имаше сопруга со која го има синот Филип. Зорица ја остави...

Естрада 18.10.20 | 18:00

Привекува лажици со телото како со магнет: Куќната помошничка на Брена има неверојатна моќ

Хит на социјалните мрежи е куќната помошничка на Лепа Брена.Оваа жена има неверојатна способност а тоа е да привлекува метал на телото како магнет. Синот на Брена, Стефан...

Естрада 12.10.20 | 23:07

Брена и Бобо соседи со Ѓоковиќ, а не зборуваат меѓу себе

Лепа Брена реши да инвестира пари во недвижнини, и тоа не било каде. Случајно или не кратко по продажбата на преостанатиот удел во „Гранд продукција“, најголемата ѕвезда...

Естрада 22.09.20 | 22:12

Александран Пријовиќ слави роденден: Специјална честитка дојде од свекрвата Лепа Брена

Српската пејачка Александра Пријовиќ денеска го прослави својот 25. роденден. Пејачката, освен новата песна и видео спот, со своите фановите сподели и што добила од сопругот...

Калеидоскоп 18.09.20 | 23:44

Не е се како што изгледа: Брена сaкаше да се направи слаба, па искриви се околу себе!

Се изнагледавме летово фотографии од познатата пејачка Лепа Брена во бикини и мора да се каже дека за нејзини години, таа се „држи“ одлично. Но, по се изгледа за таквиот...

Естрада 14.09.20 | 13:27

Кеба бил каснат од кучето на Лепа Брена: Морав да одам на лекар и примив тетанус

Пејачот Драган Којиќ – Кеба во емисијата „Звезде Гранда“ откри дека во една прилика го каснало кучето на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ. Кеба и порано бил на гости...

Естрада 06.09.20 | 10:31

Нозете во вис: Фотографијата од јахтата на Лепа Брена ги вжешти социјалните мрежи

Пејачката Лепа Брена ужива на одмор во Хрватска, а своите следбеници секојдневно ги радува со нови фотографии. Овојпат Брена објави фотографија на која се гледаат нејзините...

Естрада 29.08.20 | 14:17

Лепа Брена и Нина Бадриќ уживаат во гастрономските специјалитети на Хрватска

Лепа Брена ужива на хрватското крајбрежје, а Нина Бадриќ и прави друштвото. Српската музичка легенда објави низа фотографии од нејзиниот одмор, а она што може да се види...

Естрада 22.08.20 | 12:36

Oдморот од 77 дена ја кошташе Лепа Брена пола милион евра

Лепа Брена и семејството наводо потропиле пола милион евра за летувањето кое траело 77 дена. Српската ѕвезда заедно со сопругот Боба Живојиновиќ, синот Филип, снаата...

Естрада 17.08.20 | 21:47

Ќе се игра самата себе: Брена по 30 години му се враќа на филмот

Лепа Брена по пауза од 30 години се враќа на филмот.Кон крајот на осумдесетите таа играше во филмот „Ајде да се сакаме 3“ каде се играше самата себе. И овој пат таа ќе...