Ознака: лејкерс
Спорт 15.10.20 | 13:24

Го извреѓа Коби па си доби ќотек на прославата на титулата на Лејкерс

Навивачите на Лејкерс ја прославија новата титула на улиците на Лос Анџелес, но на улиците набрзо прераснаа немири и хулигански испади. Еден детал се појави во јавноста...

Кошарка 05.10.20 | 09:26

Мајами намали против Лејкерси на 2:1, „трипл-дабл“ на Батлер

Кошаркарите на Мајами хит ја забележаа првата победа над Лос Анџелес лејкерс во НБА финалето и не дозволија шампионот да биде речиси решен по само три натпревари. „Жешките“...

Кошарка 23.09.20 | 09:25

Одлична игра и победа на Денвер за 2:1 во финалната серија

Екипата на Денвер забележа победа во третиот натпревар од финалето на Западната конференција против Лос Анџелес лејкерс во НБА плејофот. „Нагетс“ ноќеска славеа со...

Кошарка 21.09.20 | 09:23

Дејвис со тројка во последната секунда им донесе втора победа на Лејкерс

Кошаркарите на Лос Анџелес лејкерс го совладаа Денвер со 105:103 во финалето од плејофот на Западната конференција. Победничкиот удар во последната секунда го погоди Ентони...

Кошарка 07.08.20 | 10:05

Лејкерси поразени од Хјустон

Лидерот на Југозападната дивизија, Хјустон Рокетс го совлада лидерот на Пацифичката, Лос Анџелес Лејкерс со 113-97 во најинтересниот натпревар во НБА вечерва. Џејмс Харден...

Кошарка 04.08.20 | 10:35

Лејкерси итаат кон титулата во НБА лигата

Кошаркарите на Лос Анџелес лејкерс го обезбедија првото место во Западната конференција од НБА лигата. Тие ноќеска во Орландо ја совладаа Јута со 116:108 и станаа недостижни...

Кошарка 28.04.20 | 12:58

Кризата стигна и во славните Лејкерси: Ќе бараат заем од државата

Лос Анџелес лејкерс е единствениот клуб од НБА која барал и добил заем во рамките на државната програма за помош на малите бизниси откако сезоната беше прекината. Според...

Кошарка 12.05.19 | 10:11

Лејкерси си најдоа тренер

Лос Анџелес Лејкерс конечно најде тренер. По недели на неуспешни преговори со Монти Вилијамс и Тајрон Лу, тимот од Калифорнија се реши за Френк Вогел, кој се согласил...

Кошарка 03.02.19 | 09:54

Инцидент во соблекувалната на Лејкерс: Двајца кошаркари имале соочување со тренерот Волтон

Лос Анџелес лејкерс загуби на гостувањето кај шампионот Голден Стејт со 115-101. На овој натпревар не настапи Леброн Џејмс, кој имал воспаление по кам-бекот од повредата...