Ознака: Легенди
Култура 14.01.20 | 10:29

Василичарски концерт за старт на сезоната: Хитовите на Стинг, Мадона, „Квин“, Витни Хјустон, Елтон Џон, Џорџ Мајкл ја кренаа публиката на нозе

Песни од најдобрите музички поп легенди во целосно нови симфониски аранжмани изминативе два дена може да се слушнат на гала концерт по повод празникот Василица, со...

Култура 11.01.20 | 18:09

Василичарскиот концерт „Легенди” утре и задутре во Националната опера и балет

Песни од најдобрите музички поп легенди во целосно нови симфониски аранжмани, ќе бидат дел од програмата на утрешниот гала концерт по повод празникот Василица, со кој...

Култура 08.01.20 | 10:44

Василичарски концерт „Легенди” на 12 и 13 јануари

Василичарскиот концерт „Легенди“ во Опера и Балет е закажан за 12 и 13 јануари, а претставите во театрите започнуваат од 21. месецов, освен во Театарот за деца и младинци. Националната...

Култура 02.01.20 | 11:43

Песни од најголемите поп и рок легенди на Василичарскиот концерт во Опера и балет

Песни од некои од најголемите поп и рок легенди ќе се изведат на Василичарскиот концерт во Националната опера и балет (НОБ). Тој традиционално се одржува на 12 и 13 јануари...