Ознака: лав
Свет 15.11.19 | 13:59

Лавовски, демонстранти им се спротиставија на безбедносните сили во Ирак

Една необична ситуација на антивладините протести во Ирак го заобиколи светот. Имено, маж одучил да го прошета својот лав на протестите против владата во Ирак. На снимката...

Калеидоскоп 10.10.19 | 17:04

Додека се снимаа со убиениот лав, ги стигна освета

Џаден Танер, кој го објави видеото на Јутјуб, тврди дека го добил кога бил во Јужна Африка пред неколку месеци а му го дал еден лoвeц. Ова е урнебecно. За мене, ова видео ја...

Калеидоскоп 03.03.19 | 10:55

Носи здравје и среќа: Ова никако не смеете да го правите денеска

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 10 февруари. Свети Лав I, папа Римски Роден е во Италија од благочестиви родители. Најпрво беше ѓакон кај папата...

Калеидоскоп 31.12.18 | 08:50

Лав усмрти вработена во прифатилиште за диви животни во САД

Лав усмрти 22-годишна девојка во центар за заштита на диви животни во американската сојузна држава Северна Каролина, откако успеал да излезе од својот заграден простор. Лавот...

Калеидоскоп 09.12.18 | 08:34

Видео кое го обиколи светот: Лав нападнат од 20 хиени

Млад лав минува на туѓа територија, што предизвикува нервоза кај непријателот, во овој случај хиени, кои го бранат својот дел. Лавот првично не е свесен каде се наоѓа,...

Астро 07.12.18 | 19:57

Трите најсекси хороскопски знаци

Сексапилот нема век на траење, а секој човек во себе има одредена доза која повеќе или помалку е изразена. Хороскопот ги класифицира следните три знаци како најпривлечни. Шкорпија Ако...