Ознака: Латас
Македонија 13.12.21 | 23:51

Латас: 30.000 членови заминаа од СДСМ, а Ковачевски кој му се поклони на Заев не може да врати ниту еден

Ковачевски кога беше избран за прв човек на СДСМ му се поклони на Заев и тоа е понижувачки чин за било која јавна личност, особено за нареден премиер и со тоа покажува...

Македонија 13.12.21 | 21:12

Латас: Ниеден политичар не си заминал со толку омраза како Заев

Ниеден политичар во Македонија почнувајќи од Кљусев, Киро Глигоров, Љубчо Георгиевски, Бранко, Црвенковски, Хари Костов, па ни Груевски не си отишле од јавна сцена со...

Македонија 07.11.21 | 23:51

Латас: Да беше сигурен Заев дека има 61 пратеник одамна ќе поднесеше оставка, но не е

Се чека и формално падот на оваа власт која никој не ја сака, па дури ни сами себе не се сакаат. Во СДСМ заклучија дека не загубиле само од ВМРО ДПМНЕ, туку и сами од себе....

Фудбал 20.04.21 | 22:52

Се растура фудбалската елитна Суперлига како кула од карти

Се растура фудбалската елитна Суперлига како кула од карти и пред да заживее, коментира Драган Павловиќ Латас. Народот, навивачите, ги победија банките и обидот власта...

Македонија 11.10.20 | 14:09

Латас: Оние што гласаа за оваа власт што добија од власта, 40.000 откази и по 300 заболени што не ги примаат во болница

Новинарот Драган Павловиќ Латас на својот профил ја искоментира ситуацијата со распределбата на сретствата од државниот фонд и справувањето со корона. Откако дознавме...