Ознака: лага
Калеидоскоп 13.01.23 | 14:11

Лаже исто како Меган: Колку може да му се верува на Хари по овие фотографии?

Во јавноста не престанува да се зборува за принцот Хари и неговата автобиографија „Spare“, но читателите наоѓаат многу контрадикторни тврдења во неа. Со последните фотограффи,...

Македонија 05.04.22 | 20:23

Иванов: Не се проблем авионските и стадионските билети туку – лагата!

Новинарот Зоран Иванов смета дека не се проблем авионските и стадионските билети туку – лагата! Министерот за правда Никола Тупанчески беше дел од делегацијата на...

Колумни 09.10.21 | 09:14

Лажи, лажи, лажи ме, ти то радиш најбоље

Васко Шутаров До пред само триесет години, во време кога дневните информации се броеја на прсти од двете раце, а вестите се продуцираа и се примаа само преку радио, весници...

Македонија 21.09.21 | 11:18

Заев излажа и за свадбите на затворено

На вчерашната политичка дебата меѓу лидерите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски, премиерот неколкупати беше фатен во лага. Една од нив е и тоа дека...

Македонија 24.06.21 | 14:26

Лашкоска: Вистината за изградбата на „Порта Македонија“ излезе на виделина, лагата на СДСМ не опстојува долго

Пратеничката Ане Лашкоска денеска од собраниската говорница истакна дека е решена голема лага која се провлекува со години во врска со градбата „Порта Македонија“. Во...

Економија 24.06.21 | 12:33

И за ова излажа: Цената на нафтата не само што не се намали, туку вртоглаво расте, покрај новиот данок и акцизата стоо

Владата денеска го утврди текстот на Предлог-законот за изменување на законот за животна средина, со кој се предвидува воведување на повисока таканаречена еколошка...

Свет 10.04.21 | 19:41

Италија обвини преставник на СЗО за лажење во врска со извештајот за коронавирусот

Италијанското обвинителство официјално покрена обвинение против висок службеник на Светската здравствена организација (СЗО) за лажење во врска со извештајот за коронавирусот...

Калеидоскоп 24.03.21 | 09:01

Meган кај Опра лажеше и за свадбата, по објавени документи мораше да се извини

За уште една од работите што ги „признаа“ во фамозното интервју кај Опра, Меган Маркл и принц Хари мораа да признаат дека е лага. Кај американската водителка глумицата...

Твитови 02.02.21 | 12:02

Без дубиоза само црно на бело дијагноза!

Без дубиоза само црно на бело дијагноза! pic.twitter.com/RKjloSqxcC — Нела (@lenakosks) January 30, 2021

Твитови 02.02.21 | 11:05

Божиновски: Значи сè беше свесно кажана лага

„Собранието ги усвои измените за да можат да се увезуваат вакцини против Ковид” Шо значи она „Чувствувам ќе дојдат во јануари”, „Чекаме донација од Грција/Бугарија/Србија”,...

Македонија 16.11.20 | 08:51

Од „да пукнете“ до блокада: Време е за оставка за Заев и кловновите Османи и Димитров

Датум за преговори имаме за 12 месеци, а вие може да пукнете што не го решивте ова прашање. Вака зборуваше Зоран Заев пред Парламентот во јули 2018 година. Заев до опозицијата:...

Македонија 09.07.20 | 09:54

Ќе му сврти ли грб Касами на Заев по изборите? Најавува коалиција со тој што ќе победи, а и двајцата лажат сушат

Со најмалку 6,7 пратеници ќе бидеме дел од владата која ќе успее да добие 61 пратеник, одговори лидерот на Беса Билал Касами во вчерашната изборната дебата на ТВ21. Во парламентот,...

Македонија 29.05.20 | 11:15

На Заев му порачувам помалку да лаже, вели поранешниот активист во „шарената револуциja”

На Заев му порачувам помалку да лаже! – вака заврши гостувањето во емисијата „Што не е јасно?“ со граѓанскиот активист, некогашен жесток поддржувач на „шарената револуција“...

Интима 28.05.20 | 23:18

За што лажат жените кога станува збор за сексот?

Ова се најчестите женски лаги. Никогаш не гледам порно И жените гледаат порно. Истражувањето покажува дека 55 отсто од жените барем еднаш месечно гледаат порно или читаат...

Двоглед 18.05.20 | 09:30

Маж од Штип хоспитализиран на нервно откако се обидел да ги сфати зборовите на Заев

Маж од Штип вчера бил хоспитализиран на клиниката за невропсихијатрија во Скопје откако се обидел да сфати што зборува екс-премиерот Зоран Заев. Лицето според сведоштвото...

Македонија 17.05.20 | 20:21

Панчевски: Среќа што ги „реновираа“ Детското одморалиште и Копанки

Владимир Панчевски потсети на уште една лага на СДСМ, дека ќе бидат реновирани Детското одморалиште на Пелистер и планинарскиот дом Копанки. „КАМПАЊА ЛЕТУВАЈТЕ ВО...

Македонија 12.02.20 | 12:25

Лагата во Македонија се вика Зоран Заев

Нема ден да нема нова лага од власта, но и нема ден старите лаги да не се распрснат како меур сапуница. Се сеќавате на оние лаги од СДСМ, Заев и портпаролите што градат...

Свет 30.12.19 | 12:04

Британка прогласена за виновна затоа што лажела за групно силување

Кипарски суд денеска ја прогласи виновна за лажење на суд Британката која тврдеше дела група израелски момчиња ја силувале пред шест месеци. Во случајот кој внимателно...

Македонија 23.11.19 | 09:33

Уште еден министер на Заев призна дека премиерот во заминување лаже

Пред да дојде на власт, премиерот во заминување Зоран Заев си поигруваше со емоциите на граѓаните и нивната болка за најблиските, потсетува пратеникот Антонио Милошоски....

Македонија 19.11.19 | 11:47

Фатен во уште една лага: Премиерот во заминување на еврокомесарот му тврдел дека реформите во безбедносниот сектор се успешни

Уште еден класичен пример за тоа како водачот на криминално-рекетарската банда на власт – Зоран Заев лаже, алармира Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев,...