Ознака: курто дудуш
Македонија 05.12.21 | 21:22

Курто Дудуш: СДСМ и Алтернатива губат, ВМРО и ДУИ одиграа мајсторски

Со денешново потпишување на Заев и Гаши најголема штета на следниве парламентарни избори ќе претрпи СДСМ и Алтернатива. ВМРО и ДУИ уште еднаш одиграа мајсторски, напиша...

Македонија 21.11.21 | 21:46

Курто Дудуш: Иден претседател на СДСМ и мандатар за нова влада Максим Димитриевски?

Актуелниот градоначалник на Шуто Oризари, Курто Дудуш објави фотографија со актуелниот градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски и на својот Фејсбук профил напиша:...

Скопје 29.10.21 | 23:38

Половина час пред полноќ ЛДП и ДОМ му го свртија грбот на Шилегов: Ќе го поддржат само Курто Дудуш во Шуто Оризари

Лидерот на ЛДП Горан Милевски спот на Фејсбук најави дека единствен кандидат зад кој ќе застанат во недела е Курто Дудуш за градоначалник на Шуто Оризари. На сите други...

Скопје 12.09.21 | 09:13

Градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш оди на избори како кадар на ДОМ и ЛДП

Градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш, сепак ќе учествува на локалните избори во својата општина, но како кадар на коалицијата ДОМ и ЛДП, дознава „Фокус“. Претходно,...

Македонија 08.02.20 | 17:55

Пазарџиите од Шуто Оризари под закани од Курто Дудуш: Мора да гласаме за него, инаку ќе ни ги одземе тезгите

Пазарџиите од Шуто оризари секој ден се соочуваат со закани, казни и притисоци, објави телевизија Алфа. Тие се жалат дека градоначалникот Курто Дудуш не престанувал...

Македонија 22.01.20 | 11:05

Курто Дудуш со навреди за натепаниот: Демо за мене не е маж туку жена

Градоначалникот на Шуто Оризари Курто Дудуш на Фејсбук објави видео во кое го навредува Демо Исмаил, кој го тужеше поради физички напад во хотелот Александар Палас. Откако...

Твитови 19.01.20 | 12:12

Николовски му забрани на Курто да тепа луѓе од 20 јануари до 12 април


Македонија 18.01.20 | 18:25

Јовановски: Кога ќе дојде Мурто на власт, Дудуш да се востоличи во министер за опомени

Актерот Владо Јовановски реагира за судската опомена за градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш, откако призна дека физички го нападнал Демир Исмаил и изрази...

Македонија 17.01.20 | 19:35

За удрени шамари опомена, за неудрени затворска казна

Удрените шамари помалку болат од неудрените, оценува македонското правосудство. Циниците ќе речат дека не е до шамарите туку до партијата. И веројатно нема да погрешат. Денешната...

Македонија 17.01.20 | 13:10

Кога членската на СДСМ ти е втора лична карта во судските спорови: Курто куртули само со опомена, може да продолжи да тепа

Функционерот на СДСМ, кој на минатите избори објаснуваше зошто е многу важно да се поседува членска книшка од СДСМ, и на овие слободно ќе агитира за својата партија....

Црна хроника 17.01.20 | 10:52

Курто Дудуш ја призна вината, па доби „судска опомена“

Градоначалникот на Шуто Оризари, Курто Дудуш денеска седна на обвинителна клупа за нападот на Демир Исмаил. Во судницата, градоначалникот Дудуш призна вина и рече дека...

Македонија 30.10.19 | 09:50

Алфа: Курто Дудуш признава дека има аудио снимка од тепањето во неговата канцеларија

Сите правни можности ги користи градоначалникот на општина Шуто Оризари Курто Дудуш за да ја избегне правдата. Основен суд Скопје 1 по првото рочиште одлучи, со спогодбена...

Македонија 28.10.19 | 22:59

Сенат Јашар: Дудуш ме заклучи во канцеларија и ме тепаше со боксови и шлаканици

Ме заклучи во неговата канцеларија и заедно со уште еден советник ме тепаше во боксови и шлаканици тврди во интервју за Алфа ТВ жртвата на градоначалникот на Шуто Оризари...

Македонија 28.10.19 | 15:06

Љубомир Јовески е во љубовна врска со власта

УСБ-то на кое ја добив снимката на која се слуша како градоначалникот на Шутка, Курто Дудуш, киднапира и тепа човек, им кажав дека може да го најдат на дното на Вардар,...

Македонија 28.10.19 | 14:51

Златев: Очигледно е дека во оваа држава некој има право да тепа и да киднапира, а некој нема право да објавува за тоа

Љубомир Јовески функционира како маша на власта, ги гони само новинарите кои се критички настроени кон власта, рече денеска новинарот Љупчо Златев кој денеска по налог...

Скопје 11.09.19 | 15:39

Престанете да не почнам брутално да се понашам: Новинари избркани од Шутка, Дудуш никаде го нема

Екипа на ТВ Алфа се обидела да стапи во контакт со градоначалникот на Шуто Оризари Курто Дудуш откако добиле сознанија од жители на општината дека градоначалникот од...

Македонија 08.08.19 | 09:23

ВМРО-ДПМНЕ: Аболицираниот Зоран Заев и картелот околу него се најголемата пречка за добивање датум за членство во ЕУ

Аболицираниот Зоран Заев и картелот околу него се најголемата пречка за добивање датум за членство во ЕУ. Тие од Македонија направија загубена држава, ова денеска преку...

Македонија 07.07.19 | 17:49

Курто Дудуш тепаше човек во кабинет, МВР заташкуваше – одговорност нема!

Точно шеснаесет денови поминаа откако Економски Лидер ја објави аудио бомбата за градоначалникот на СДСМ во Шуто Оризари, на која се слуша како Курто Дудуш тепа и малтретира...

Црна хроника 27.06.19 | 15:21

Скопското обвинителство постапува за објавена аудиоснимка за Курто Дудуш

Скопското обвинителство денеска добило писмено известување од полицијата за снимката за градоначалникот на Шуто Оризари Курто Дудуш. Обвинител веднаш издал наредби...

Македонија 25.06.19 | 21:34

Заев за Дудуш: Фер е да се слушне и другата страна за тоа што била причината

Не само што реагирав, туку јас сум згрозен од таа постапка која произлезе од т.н „бомба“ за тепањето на градоначалникот на општина Шуто Оризари Курто Дудуш, изјави вечерва...