Ознака: куп
Фудбал 06.04.21 | 15:24

Академија Пандев прв финалист во Купот на Македонијa

Академија Пандев ќе игра во финалето на фудбалскиот Куп на Македонија, откако попладнево во полуфиналето ја совлада Македонија ЃП со 3:1. Стрелци на головите за победничкиот...

Фудбал 05.07.20 | 09:27

Баерн по 20. пат го освои германскиот куп

Во финалето на фудбалскиот Куп на Германија, Баерн Минхен вечерва во Берлин го совлада Баер Леверкузен со 4:2. За Баварците ова е 20-ти трофеј од националниот куп што е...

Фудбал 18.06.20 | 14:32

Елиф Елмас го крена првиот трофеј во Италија

Тимот на Наполи успеа да го добие Јувентус и да го освои трофејот во Купот на Италија. Наполиталнците се покажаа како подобри изведувачи на ударите од 11 метри и со тој...

Фудбал 18.06.20 | 08:15

Наполи го освои Купот на Италија

Наполи е новиот носител на Купот на Италија! Синоќа, фудбалерите на Џенаро Гатузо го совладаа Јувентус во финалето по пенали. Неаполитанците беа подобар тим во текот...

Кошарка 14.02.19 | 10:49

КК Гостивар бара одложување на Купот на Македонија

Големата трагедија што се случи во близина на Скопје во која животите, според последните информации, ги загубија 14 лица ја покира цела Македонија и регионот. Неофицијално,...