Ознака: кумановец
Црна хроника 29.06.19 | 10:49

Кумановци богато ја прославиле Новата 2017: Украле од картички 30.000 евра

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при Министерството за внатрешни работи поднесе кривична пријава против С.С. (32), Ф.С. (58) и С.С.(33) од Куманово поради...

Црна хроника 19.06.19 | 10:50

Кумановец со мотор излетал од патот, итно пренесен на скопските клиники

Вчераутро околу 10 часот на локалниот пат Куманово – с. Романовце, Џ.С. (66) од Куманово управувајќи мопед „Апен 6“ со скопски регистарски ознаки, изгубил контрола и...

Црна хроника 10.06.19 | 10:36

Кумановец фатен со марихуана и амфетамини

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Т.М.(19) од Куманово за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори. На...

Црна хроника 05.06.19 | 10:13

Сообраќајка кај Калиште, тешко повреден кумановец

Вчера во 17.30 часот на локалниот пат с.Клечовце-с.Стрезовце, на место викано „Калиште“, општина Старо Нагоричане, мопед „јамаха“ со кумановски регистарски ознаки, управуван...

Црна хроника 01.05.19 | 14:57

Кумановец загина во сообраќајка кај градскиот базен

Вчеравечер во 23,55 часот во кумановската полиција било пријавено дека во Куманово на паркингот од улицата „Пиринска Македонија“ пред градскиот базен, Р.Г.(46) од Куманово...

Црна хроника 21.04.19 | 18:12

Се карале во едно кафуле, го избол во друго: Кумановец прободен со остар предмет

Млад кумановец ноќеска бил избоден со остар предмет, соопшти денеска СВР Куманово. Настанот, како што додаваат оттаму, бил пријавен ноќеска по полноќ. Најпрво настанала...

Црна хроника 17.04.19 | 15:48

Млад кумановец нападнал полицаец во 4 часот наутро

СВР Куманово поднесе кривична пријава против М.Д. (22) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи...

Црна хроника 10.04.19 | 15:34

Заедно пиеле, па се пресметале: Кумановец претепал жител на Јурумлери во Карпош

Во СВР Куманово вчера било пријавено дека во Медицински центар Куманово со повреди бил донесен П.В. (31) од с. Јурумлери, скопско, кој потоа бил префрлен во комплексот клиники...

Црна хроника 04.04.19 | 16:14

Кумановец починал по пад од пет метри височина

Во индустриската зона „Чолија“, атар на село Чолија, скопско, вчера 68-годишен маж од Куманово починал откако паднал од околу пет метри висина додека изведувал работни...

Црна хроника 13.03.19 | 20:08

Кривична за кумановец, му нашле амфетамен пред дискотека

СВР Куманово поднесе кривична пријава против Х.Д. (22) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во...

Црна хроника 17.02.19 | 23:27

Млад кумановец ноќеска завршил во станица: Направил прекршок, па нападнал полицаец

Ноќеска околу 04 часот во Велес, на улица „Алексо Демниевски“, И.Д. (21) од Куманово по сторен сообраќаен прекршок агресивно се однесувал и физички нападнал полициски...

Црна хроника 22.01.19 | 10:22

Кумановец осуден за тешка кражба уапсен на Табановце

Ноќеска околу 01 часот на Граничен премин Табановце, за влез во Р. Македонја се пријавил С.С.(32) од Куманово и при извршената пасошка контрола е констатирано дека истиот...

Црна хроника 17.01.19 | 17:10

Двајца кумановци нападнале сограѓанин, едниот бил прободен со нож во стомакот

Синоќа околу 21 часот, пријавено е дека во кафе бар на улица „3-та Македонска ударна Бригада“ во Куманово, по вербална расправија, А.А.(32) и Ш.Ј. (20), двајцата од Куманово,...

Црна хроника 08.01.19 | 10:35

Кумановец се обидел да прошверцува Косовка во багажникот на неговиот „Мерцедес“

Вчера околу 16 часот на Граничниот премин – Долно Блаце, на влез во Р. Македонија, по извршена царинска контрола, во багажниот простор на патничко моторно возило „Mерцедес“...