Ознака: кумановец
Здравје 01.09.21 | 15:48

Дваесет и двегодишниот кумановец кој почина од Ковид 19 пред да дојде на лекар бил на свадба

Дваесет и двегодишниот пациент, кој во вчера беше регистриран како најмладиот пациент што починал од ковид за тоа деноноќие, најверојатно, се заразил на свадбена веселба,...

Црна хроника 12.03.21 | 19:05

Кумановец претепан во Скопје

45-годишен кумановец бил претепан вчера во Скопје од засега непознато лице. Во СВР Скопје, С.К.(45) од Куманово вчера во 17 часот пријавил дека околу 12.20 часот на подрачјето...

Црна хроника 26.02.21 | 13:15

Излегол да исчисти снег пред куќа: Кумановец исчезнат веќе единаесет дена

Шеесет и осумгодишен кумановец веќе 11 дена се води за исчезнат. МВР ги објави неговите податоци на официјалната страна. Стојадин Марковски (роден 18.04.1953 година) има 68...

Црна хроника 18.12.20 | 13:14

Кумановец загина во тешка сообраќајка, со „југо“ излета од мост

Кумановец загина во тешка сообраќајна несреќа што се случила вчера околу 15 часот на местото викано Бавчи во с.Проевце, кумановско. Како што соопшти МВР, на мост на реката...

Црна хроника 21.11.20 | 16:53

Кумановец силувал малолетно девојче

На 20.11.2020 во 20.00 часот во СВР Куманово, 35-годишна жителка на Куманово пријавила дека врз нејзината малолетна ќерка била извршена обљуба од Б.Н. од Куманово, со кого од претходно...

Црна хроника 14.11.20 | 20:38

Кумановец „заборавил“ да замине во затвор

На 14.11.2020 во 04.20 часот во Куманово полициски службеници од СВР Kуманово го приведоа Н.Ј. (36) од Куманово, кој се барал со потерница од Основен суд Куманово за издржување...

Црна хроника 05.11.20 | 16:52

Кумановец ја заклучил мајка си во домот, па нападнал полицајци

СВР Куманово поднесе кривична пријава против 23-годишниот Н.А. од село Љубодраг, кумановско, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „противправно...

Калеидоскоп 26.09.20 | 15:39

Кумановец лови риба на поплавена улица

Обилните дождови во Куманово поплавија неколку улици во градот, а еден кумановец тоа го искористи за шега. Тој со својата јадица излезе на булеварот „Октомвриска револуција“...

Живот 15.09.20 | 08:51

Исчезнат е 80-годишник од Куманово, семејството бара помош од граѓаните

Семејството го пријави за исчезнат Бранко Пешевски, 80-годишник од Куманово и бара помош од граѓаните доколку го видат да се јават во полиција или на телефонските...

Црна хроника 31.08.20 | 10:04

Kриел марихуана кај акумулаторот – 30 дена притвор за кумановец

Основното јавно обвинителство Куманово поведе постапка против 34-годишен кумановец за сторено кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични...

Црна хроника 15.06.20 | 18:12

Малолетник со „форд фокус“ удрил во бетонска жардињера, двајца повредени

Во текот на вчерашниот ден било пријавено дека во Куманово на булеварот „Октомвриска револуција“ патничко моторно возило „форд фокус“ управувано од 15-годишник од...

Здравје 03.04.20 | 20:55

Кумановецот кој синоќа почина на Инфективна имал коронавирус

Пациентот од Куманово на 70-годишна возраст кој доцна синоќа почина на Клиниката за инфективни болести бил заболен од коронавирус, информира Министерството за здравство. За...

Црна хроника 20.02.20 | 10:53

Кумановец осомничен за неовластена продажба на марихуана

Основното јавно обвинителство Куманово донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против едно 25-годишно лице поради основано сомнение дека сторило кривично...

Црна хроника 04.02.20 | 17:28

Додека бил во фирмата, му се слошило: Кумановец починал на работното место

Вчера во 16.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во фирма на ул.„Перо Наков“ во Скопје на А.С.(53) од Куманово, вработен во фирмата, му се слошило и паднал во бессознание. Лекар...

Црна хроника 13.01.20 | 10:36

Кумановец во куќата на дедо му криел марихуана, амфетамини и хашиш

Основното јавно обвинителство Куманово поведе постапка за едно лице, 24-годишен кумановец, поради постоење на основано сомнение дека сторил кривично дело Неовластено...

Црна хроника 01.01.20 | 13:38

Кумановец тешко повреден во сообраќајна несреќа

Околу 00.30 часот на булеварот „Октомвриска револуција“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „ауди“, со кумановски регистарски ознаки, управувано...

Црна хроника 15.12.19 | 19:25

Пијан кумановец омаловажувал полициски службеници и нападнал полицаец

Кумановец во алкохолизирана состојба омаловажувал полициски службеници и нападнал полицаец во станицата во Куманово, соопшти денеска СВР Куманово. Денеска, петнаесет...

Црна хроника 24.10.19 | 15:05

Кумановец ограбен во своето возило: Качил сопатник за да го превезе, а тој го ограбил

Кумановец синоќа во своето возило качил сопатник, кој потоа му се заканил и му одзел пари, информира денеска СВР Куманово. Настанот во полицијата, вчера го пријавил 51-годишниот...

Црна хроника 16.10.19 | 14:31

Тинејџер од Куманово на „Фејсбук“ споделувал компромитирачко фото од поранешната девојка

Седумнаестгодишен кумановец по прекинувањето на љубовна врска со 15-годишно девојче, креирал лажен профил на „Фејсбук“ и објавувал фотографии со компромитирачка содржина...

Црна хроника 24.07.19 | 23:00

Кривична за кумановец: Од најдена картичка извадил 1 000 евра

СВР Куманово поднесе кривична пријава против С.Ѓ. (59) од село Табановце, кумановско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „оштетување и неовластено...