Ознака: Кум
Скопје 11.12.19 | 13:25

Избрани кумот и здравичарот за Бадник 2020

Направени се сите подготовки за успешно одвивање на манифестацијата, која наиде на општо одобрување и поддршка кај скопјани. За Кум бадникар за 2020 година е избран г-динот...

Семејство 26.06.19 | 14:05

Дали можете да бидете кум на свадба?

Кумството порано се наследувало од колено на колено, но денес прво се прашува стариот кум на младоженецот дали би сакал повторно да биде кум и да го венча. Многу почесто...

Останати спортови 12.06.19 | 11:53

Има 35 деца и милијарди: Кумот на Брена и Боба е најбогат спортист во светот

Богатството на поранешниот романски тенисер Јон Цирјак, на Балканот познат како кумот на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ, њ проценето на два милијарди долари. Тој е единствениот...

Калеидоскоп 09.05.19 | 22:38

Клуни не сака да биде кум на кралското бебе

Во гостувањето кај Џими Кимел актерот Џорџ Клуни открил дека не сака да му биде кум на кралското бебе. Со оглед на тоа дека е познато дека Џорџ и неговата сопруга Амал...

Фудбал 16.03.19 | 21:03

Озил го поканил Ердоган да му биде кум на свадба

Поранешниот германски репрезентативец, Месут Озил ќе жени ова лето, а според турските медиуми,тој лично го поканил турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган да му биде...

Скопје 12.12.18 | 13:10

Познати Кумот и здравичарот за Бадник 2019

В недела (23.12.2018) напладне во месноста Краста Одборот за прослава на Бадник во Скопје на своите сограѓани ќе им ги претстави Кумот и Здравичарот за Бадник 2019 соопштувајќи...