Ознака: куфер
Црна хроника 28.06.22 | 14:48

Нема бомба: Куфер оставен до банкомат предизвика лажна тревога

Лажна тревога се утврдило дека е пријавата за поставена бомба во Железничката станица Скопје. Од МВР појаснуваат дека се работи за заборавен куфер во кој имало облека. Денеска...

Свет 21.03.22 | 15:07

Некој си го спасува животот, а таа парите: Сопругата на поранешен украински пратеник фатена на граница со 30 милиони долари

Сопругата на поранешниот пратеник на Народен фронт, Ихор Котвицки, Анастасија Котвицка се обидела да пренесе 28 милиони долари и 1,3 милиони евра или речиси 30 милиони...

Балкан 20.12.21 | 14:39

Доаѓал од Еквадор: Албанец од Македонија фатен со куфер натопен со влажни алишта со кокаин

Српски цариници на аеродромот „Никола Тесла“ во Белград, спречија 51-годишен државјанин на Македонија да влезе во Србија со куфер полн со облека натопена со...

Црна хроника 19.05.21 | 16:46

Италијанец фатен на скопскиот аеродром со куфер полн со дрога

Обвинителството спроведе истрага против италијански државјанин за откриена дрога во неговиот багаж на скопскиот аеродром. Станува збор за 38-годишик кој се товари за...

Македонија 06.07.20 | 23:23

Мицкоски: Господине Заев немојте да бидете нервозен, ќе се испита до крај каде завршило куферчето со изрекетираните пари

На тв дуелот на МТВ1 гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ г. Христијан Мицкоски, кој се осврна на криминалните игри на СДСМ и Зоран Заев, како и на матните рекет зделки...

Калеидоскоп 17.02.19 | 22:40

Куферот и го спасил животот на пејачката која патувала со Шабан Шаулиќ

Куферот и го спасил животот на пејачката која патувала со Шабан Шаулиќ. Според српските медиуми, Теа Таировиќ пеела заедно со Шабан Шаулиќ на неговиот последен настап...