Ознака: кризен штаб
Скопје 18.04.22 | 21:58

Состанок на Кризниот штаб на Град Скопје: Во „Треска“ има и цистерна со обем од 20 илјади литри на нафтени деривати, надлежните да преземат итни мерки за расчистување

Денеска се одржа состанок на Кризниот штаб на Град Скопје, со кој раководи градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, со учество на командантот на Противпожарната...

Македонија 25.01.22 | 09:38

Втора седница на Главниот координативен кризен штаб за справување со Ковид-19: Препорака за кратење на периодот на изолација од 10 на 7 дена

Главниот координативен кризен штаб синоќа ја одржа својата втора седница, на која министерот за здравство Беким Сали ја презентираше актуелната состојба со пандемијата...

Македонија 17.01.22 | 18:52

Свикан кризниот штаб: Ќе се одлучува за второто полугодие

Главниот координативен кризен штаб вечерва ќе заседава и ќе треба да донесе предлог за тоа како да започне второто полугодие од учебната година. Потоа, донесениот предлог...

Македонија 12.12.21 | 21:04

Штипскиот Кризен штаб вечерва ќе заседава за зголемениот водостој на Брегалница

Зголемениот водостој на реката Брегалница во штипскиот регион ги алмираше институциите. Тие се подготвуваат да заштитат одредени делови од реката, а вечерва во 21:30...

Македонија 23.11.21 | 12:08

МНР формираше кризен штаб за несреќата во Бугарија, роднините и семејствата може да се јават на 075 273 732

Министерството за надворешни работи формираше кризен штаб во врска со автобуската несреќа што се случи во Бугарија во којашто загинаа најмалку 45 лица. Имајќи ја во...

Сервиси 23.11.21 | 12:06

МНР отвори телефонска линија за несреќата во Бугарија, формиран и кризен штаб

Министерството за надворешни работи формираше кризен штаб во врска со автобуската несреќа што се случи во Бугарија во којашто загинаа најмалку 45 лица. Имајќи ја во...

Македонија 22.11.21 | 09:11

Заседава главниот кризен штаб, се кројат новите мерки за Ковид-19

Согласно предлог-мерките, сите вработени во јавниот сектор, локалната самоуправа, сите институции за одење на работно место треба да прикажат потврда за најмалку една...

Балкан 19.11.21 | 10:52

Србија: Распуст за учениците од 15 декември и да трае еден месец

Српскиот епидемиолог Бранислав Тиодоровиќ, член на Кризниот штаб за борба против Ковид-19, нагласи дека ќе предложи зимскиот училишен распуст наместо на 31 декември да...

Македонија 09.09.21 | 01:30

Заев, Груби, Филипче, Спасовски, Николовски…. формиран кризен штаб за пожарот во Тетово

Поради пожарот во тетовскиот Ковид центар формиран е кризен штаб предводен од премиерот Зоран Заев, во кој се и Артан Груби, Љупчо Николовски, Венко Филипче, Оливер Спасовски,...

Македонија 08.09.21 | 23:35

Итен кризен штаб во Тетово

Итен кризен штаб вечерва ќе се оддржи во Општина Тетово, што ќе го води премиерот Зоран Заев. На состанокот ќе учествуваат вицепремиерот Артан Груби, министерот Венко...

Македонија 31.08.21 | 11:50

Одложување на почетокот на учебната година и настава од далечина, побара Кризниот штаб од Кичево

Следејќи ја внимателно актуелната состојба со коронавирусот во градот Кичево и општината, Кризниот штаб одржа состанок и ги разгледа барањата на Советот на родители...

Балкан 13.07.21 | 10:12

Седница на српскиот Кризен штаб, се разгледува препорака за трета доза од вакцините

Српскиот Кризен штаб денеска ќе одржи седница на која ќе се разгледува дали ќе бидат воведени нови рестриктивни мерки во земјата. Одржувањето на Седницата го соопшти...

Македонија 22.03.21 | 11:50

Претседателот Пендаровски учествуваше на седницата на Главниот координативен кризен штаб

Претседателот Стево Пендаровски учествуваше на редовната седница на Главниот координативен кризен штаб на која беа разгледани најновите состојби во државата предизвикани...

Македонија 05.03.21 | 17:44

Воведување полициски час: Гевгелискиот кризен штаб излезе со барање

Кризниот штаб на Општина Гевгелија на денешната седница, по констатираната влошена епидемиолошка состојба во Општината, побара од Главниот кризен штаб да се воведе...

Скопје 14.02.21 | 14:37

Kризниот штаб на Град Скопје тврди: Градските булевари и улици се чисти и проодни

По обилните врнежи од снег и нисите температури во текот на изминатото деноноќие, денеска состанок одржа Кризниот штаб на Град Скопје, со кој раководи градоначалникот...

Македонија 08.12.20 | 22:07

Претседателот не е задоволен како функционира целиот кризен менаџмент за пандемијата

Претседателот Стево Пендаровски во вечерашното гостување на телевизија Сител рече дека не е задоволен од тоа како функционира кризниот менаџмент за корона вирусот...

Македонија 03.12.20 | 12:55

Ангелов: Камповите со мигранти дополнителен ковид-ризик за земјава

Имаме побарувачка од директорите на болниците да го зголемиме бројот на припадници на Армијата зашто луѓето се чувствуваат пообезбедно кога има војска, рече денеска...

Македонија 02.12.20 | 15:08

Болеста е под контрола, вели Стојанче Ангелов

Доколку се зголеми бројот на болни и притисокот врз болничките капацитети, приморани сме да ги користиме капацитетите на приватните здравствени установи и откако ќе...

Македонија 19.11.20 | 16:23

Мисајловски: 30-дневна кризна состојба, ама важно избори во Штип ќе си тераат?!

Поранешниот министер за транспорт и врски, Владо Мисајлоски запраша до кога владата ќе тера политиканство, наместо да се посвети за здравството и економијата. Само...

Здравје 28.07.20 | 20:30

Состојбата со пандемијата е сериозна предупреди кризниот штаб од Гостивар

Заради зголемувањето на бројките на новоинфицирани во гостиварскиот регион потребно е да се спроведат активности за доследно почитување на мерките за заштита од корона...