Ознака: кризен штаб
Македонија 24.04.20 | 18:40

Кризниот штаб на Куманово бара од Владата бесплатни маски за граѓаните и да се смени алгоритмот за тестирање на ковид-19

Кумановскиот Општински штаб за заштита и спасување бара од Комисијата за заразни болести да се смени алгоритмот за тестирање од новиот корона вирус и Владата да одбезбеди...

Здравје 13.04.20 | 09:22

Прилеп ново жариште на корона вирусот, Османи, Шекеринска и Сугарески на средба со прилепскиот кризен штаб

Вицепремиерот и главен координатор на кризните штабови на единиците на локалната самоуправа за одбрана од КОВИД19, Бујар Османи и министрите за одбрана и за транспорт...

Македонија 10.04.20 | 13:57

Охрид бара забрана за влез на жители од други градови и села пред Велигден

Кризниот штаб на Општина Охрид за превенција и справување со коронавирусот побара од Кризниот штаб на Владата да ја разгледа можноста за воведување на забрана за влез...

Македонија 08.04.20 | 15:56

Кризниот штаб бара повеќе пунктови за тестирање од корона во градот

 Отворање дополнителни пунктови за тестирање во Куманово бара Општинскиот кризен штаб на денешната 24-та седница.  Штабот и наложи на Општина Куманово да го затвори...

Македонија 05.04.20 | 18:33

Кризниот штаб од Кочани бара да се воведат мерки како во Куманово

Кризниот штаб од Кочани бара да се воведат мерки во градот како во Куманово со цел спречување на ширењето на коронавирусот. Кризниот штаб побара да упатиме писмено барање...

Здравје 04.04.20 | 15:04

Кризен штаб Куманово: Аптеките да воведат дежурства, а згрозените семејства да побараат асистенција за набавка на неопходни продукти

Општинскиот кризен штаб Куманово на денешната седница ги повика граѓаните да ги добиваат информациите од штабот, аптеките да воведат дежурства, а згрозените семејства...

Црна хроника 25.08.19 | 14:03

Свикан кризниот штаб на Општина Охрид откако пожарот се прошири кон Косел

Во Општина Охрид заседава кризниот штаб , поради пожарот кој изби вчера кај местото викано „Јасика“, во близина на селата Косел и Опеница. Неофицијално воспоставен...

Сервиси 13.05.19 | 13:16

Кризниот штаб активен на терен пред најавеното невреме „Андреа“

Согласно со насоките на кризниот штаб, кој вчера заседаваше, а по најавите за невремето „Андреа“, и поделените обврски меѓу јавните претпријатија, екипите на „Водовод...

Македонија 23.04.19 | 20:25

Протече разговорот од Кризниот штаб на СДСМ

„Абе Кирац, биваше ли у Битола – кај шо ги запосли сите швалерки – така гадно да изгубиме“?, напиша на фејсбук Димитар Апасиев, споделувајќи го видето кое вирално...