Ознака: кривична
Црна хроника 27.09.19 | 14:40

Вера Иванова со кривична пријава и за Зоран Милевски Кичеец

Поранешната сопственичка на „Диамед“, Вера Иванова ја прошири кривичната пријава што претходно ја поднесе за директорот на ФЗОМ Ден Дончев и министерот за здравство...

Црна хроника 22.09.19 | 20:47

Пријавата против Филипче и Дончев не стигнала до обвинител

Сè уште не стигнала до рацете на обвинител кривичната пријава против првиот човек на здравството Венко Филипче, и раководителот со фондовските пари за здравствено...

Здравје 10.09.19 | 18:02

Кривична за Филипче и Адеми од родителите на невакцинираните децата кои не беа запишани на училиште

Управниот суд ќе одлучува за иднината на првачињата кои останаа надвор од училишните клупи бидејќи се невакцинирани. Група на родители застапувани од адвокатското...

Црна хроника 23.08.19 | 15:54

Кривична пријава за 18-годишен тетовец кој ограбувал верски објекти

Кривична пријава доби 18-годишен тетовец поради кражби извршени во верски објекти во неколку села. „СВР Тетово поднесе кривична пријава против З.А.(18) од село Озормиште...

Црна хроника 22.05.19 | 13:25

Дирекорката на Хематологија заработи прекршочна пријава

Државната комисија за спречување на корупција на денешната седница донесе одлука да поднесе прекршочна пријава против актуелната в.д. директорка на Клиниката за хематологија,...

Црна хроника 22.03.19 | 10:44

Кривични за двајца скопјани, едниот бил фатен со пиштол, другиот со хероин

Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривични пријава против Н.Д.(23) и А.Б.(51) од Скопје. Првиот се товари за недозволено изработување, држење и тргување со оружје...