Ознака: кривичен
Црна хроника 31.08.20 | 09:22

Презентација на сведоци за случајот „Монструм“

Со презентација на сведоци од обвинителство денеска во Кривичниот суд Скопје продолжува судскиот процес за случајот „Монструм“. На последното рочиште исказ даде...

Црна хроника 21.11.19 | 22:50

Кривичен со демант: За дадилката која го тепаше детето сè уште не е изречена никаква мерка

Кривичен суд за ТВ21 демантира дека за дадилката која го тепаше детето е изречена било каква мерка бидејќи таа воопшто не била процесуирана кај нив. Јавноста е згрозена...

Црна хроника 22.03.19 | 15:25

Зијадин Села на протест пред судот за затворската казна на Абдулфета Алими

Пред Кривичниот суд во Скопје попладнево се одржа протест поради изречената затворска казна на Абдулфета Алими, кој беше осуден на седум години затвор како еден од...

Црна хроника 24.12.18 | 10:11

Закон за амнестија: До Кривичниот суд поднесени 12 барања, утре е краен рок

До утрово до Кривичниот суд во Скопје се пристигнати 12 барања за амнестија од обвинетите за настаните во Собранието на Република Македонија од 27 април 2017 година, потврдија...