Ознака: Кристијано Роналдо
Фудбал 19.07.20 | 23:25

Сега сигурно жали: Викторија му дала „корпа“ на Роналдо

Иако се чини дека Кристијано Роналдо може да ја има секоја девојка што ќе ја посака сепак не било така.Се јави и таа која го одбила Португалецот. Се вика Викторија Одинтцова....

Фудбал 23.06.20 | 12:50

Најдобар португалец: Роналдо сруши уште еден рекорд во Серија А

ајдобриот фудбалер на Јувентус, Кристијано Роналдо стана најдобар португалски стрелец во историјата на Серија А. Тој синоќа во натпревар од 27. коло на италијанскиот...

Фудбал 23.06.20 | 08:51

Пенал за Роналдо: Јуве со три бода си замина од Болоња

Актуелниот италијански шампион Јувентус синоќа ја победи Болоња на гостински терен со 2:0 во натпревар од 27. коло. За двете екипи ова беше прва средба во Серија А по продолжувањето...

Фудбал 16.06.20 | 13:44

Транфсер бомба: Јуве го продава Роналдо на Челзи?

Дали е на повидок вистинска трансфер бомба? Како што пишуваат италијанските медиуми, Јувентус би можел по завршувањето на сезоната да ја продаде најголемата ѕвезда...

Фудбал 05.06.20 | 16:15

Плачко: Роналдо пуштил солзи по критиките од Мурињо

Во својата биографија „На мој начин“, Лука Модриќ зборуваше за најнапнатиот момент помеѓу Кристијано Роналдо и Жозе Мурињо. Ситуацијата е од 2013 година за време на натпревар...

Фудбал 26.05.20 | 15:40

Роналдо игра и кошарка, ама со нога!

Кристијано Роналдо се врати на тренинзите во Торино. Атмосферата сигурно е добра, по карантинот по коронавирусот. Роналдо по периодот минат со семејството делува опуштено....

Фудбал 13.05.20 | 08:44

Кој е подобар според Клоп: Меси или Роналдо?

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, ги спореди напаѓачот на Барселона, Лионел Меси и ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо. За мене, Меси е малку подобар од Роналдо....

Фудбал 05.05.20 | 09:38

Пристигна главниот: Кристијано е во Торино, дали се надзира почетокот на сезоната

Првата ѕвезда на италијанскиот фудбал Кристијано Роналдо се врати во Торино. Под големо обезбедување беше пречкан на аеродромот и пренесен во својата куќа. Тој пристигна...

Фудбал 29.04.20 | 10:24

Немавме пари, таа легнуваше гладна за јас да јадам, потресна исповед на Роналдо

Кристијано Роналдо за неговата мајка вели дека е најважната жена во неговиот живот. Заедно се консултираат околу сите важни одлуки во неговата кариера. Наводно таа...

Фудбал 28.04.20 | 10:15

Роналдо уште неколку дена ќе остане крај мајка си

Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо, сè уште е во родната земја Португалија, објави локалниот весник „Рекорд“. Вчера, изданието издаде соопштението дека Роналдо...

Фудбал 10.04.20 | 14:17

И покрај тоа што нема дозвола од Јуве: Роналдо тренира во родната Мадеира со еден куп луѓе околу него

Кристијано Роналдо имаше личен тренинг на националниот стадион во Мадеира. Португалецот се обидува да остане фит, но покрена коментари во неговата родна земја затоа...

Фудбал 08.04.20 | 09:05

Не сакаат потрошена „роба“: Реал нема да го враќа Роналдо

Шпанскиот фудбалски великан Реал Мадрид ги отфрли шпекулациите дека има намера да го врати во тимот Кристијано Роналдо. – Реал Мадрид нема планови да го врати напаѓачот...

Фудбал 06.04.20 | 09:09

Навистина е ѕвер: Роналдо направи 142 стомачни за 45 секунди

Кристијано Роналдо уште една покажа дека е вистински ѕвер и машина. Од своите пријатели на Инстаграм беше предизвикан колку скелкови може да направи за неполна минута....

Фудбал 29.03.20 | 09:29

Чувајте го семејството и саканите: Роналдо покрај мајка му откако таа закрепна од мозочен удар

Кристијано Роналдо сподели семејна фотографија со неговата мајка, откако таа беше пуштена од болница оваа недела по мозочниот удар. Долорес Авеиро беше пуштена од болница...

Фудбал 25.03.20 | 11:00

Јуве е решен да го продаде: Дали е можен кам-бек на Роналдо во Јунајтед?

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо може да го напушти италијанскиот клуб на крајот на сезоната, пренесува шпанскиот портал „Диарио гол“. Според изворот, Пари...

Фудбал 24.03.20 | 09:17

Не се излежува во карантин: Роналдо го покажа навежбаното тело

Eден од најдобрите светски фудбалери Кристијано Роналдо е во карантин во родната Португалија. Таму е побезбеден бидејќи во Италија беснее вирусот. На островот Мадеира...

Фудбал 23.03.20 | 13:59

Јуве во криза поради короната, го продава Роналдо во ПСЖ?

Агентот на Кристијано Роналдо, Жорж Мендеш преговара за негов трансфер во Парис Сен Жермен. Ваква информација објавија денеска италијанските медиуми.Овој трансфер...

Фудбал 15.03.20 | 10:00

Хотелите ќе ги претвори во болници: И Роналдо се вклучи во борбата против коронавирусот

Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо ќе ги трансформира своите хотели во болници за луѓе инфицирани со корона вирусот, а покрај тоа ќе плаќа и за докторите и за работниците...

Фудбал 13.03.20 | 09:49

Јувентус во карантин, Роналдо останува во Португалија

Јувентус е ставен во карантин, а Роналдо ќе остане во самоизолација во Португалија, откако неговиот соиграч Даниеле Ругани покажа позитивни резулати на Ковид-19. Роналдо...

Калеидоскоп 03.03.20 | 12:41

Семејна драма: Мајката на Кристијано Роналдо доживеала мозочен удар!

Мајката на еден од најдобрите фудбалери на денешницата Долорес Авеиро(65) итно е примена во болница откако во ноќта меѓу понеделникот и вторникот доживеала мозочен удар. Како...