Ознака: криминал
Македонија 17.01.20 | 15:23

Венко Филипче го потврди криминалот за Клиничката болница Штип

Министерството за здравство како инвеститор на Клиничката болница Штип во градба, поточно министерот Венко Филипче како и неговата колешка која е задолжена за финансии...

Македонија 15.01.20 | 23:05

Спасовски како министер на МВР успеа само да направи коалиција со криминалот и подземјето

Оливер Спасовски во време на своето министерување само успеа да направи коалиција со криминалот и подземјето, обвини претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски...

Колумни 26.12.19 | 13:13

Репресократија

Петар Поп-Арсов Демократијата е комплициран систем. Не е за секого. Барем не за секој кој што по склоп на околности го допрел врвот на демократската пирамида. Неопходна...

Балкан 16.11.19 | 13:59

По којзнае кој пат уапсен најбараниот криминалец во Европа

Министерството за внатрешни работи на Хрватска во соработка со единица од Србија и Полициската управа на Нови Сад успеа да го лоциран еден од најбараните хрватски бегалци...

Скопје 27.09.19 | 17:08

Шилегов ќе го почасти купувачот на Градската куќа со гратис земјиште и нула комуналии

Советничата oд ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Град Скопје, Ирена Попова, вели дека зад продажбата на новата градска куќа од страна на Петре Шилегов се крие основан сомнеж за...

Свет 17.09.19 | 13:10

Разбиена мрежа за криумчарење луѓе и дрога, уапсени 29 луѓе

Шпанската и француската полиција, со поддршка од Европол, разбија голема криминална мрежа вмешана во криумчарење мигранти, трговија со луѓе и тговија со дрога, а...

Македонија 15.09.19 | 14:33

Стоилковски: Власта е фатена во најголемиот криминал, а правосудниот систем немо го следи тоа

Новинар кои што го обзнани целиот случај Рекет, пред една недела отвори и тема дека „од УБК се украдени компромитирачки снимки на познат скопски бизнисмен со малолетнички“...

Балкан 03.08.19 | 17:47

Врие од полиција во грчките одморалишта, министерот со амбициозен план

Министерот за цивилна заштита на Грција, Михалис Хрисохоидис од началниците на полицијата на нивната вчерашна средба, побарал до крајот на годинава да се намали криминалот...

Македонија 28.06.19 | 14:37

Македонија е држава каде премиерот е криминалец, а министерот за внатрешни заштитник на криминалот

Владата е криминална, тоа го потврдува ГРЕКО. Македонија е држава каде премиерот е криминалец, а министерот за внатрешни работи главен заштитник на криминалот. Со Заев...

Твитови 20.02.19 | 13:36

Ете, имало нешто добро и од оваа власт…

Ако нешто е добро организирано во државава, тоа е криминалот 🙂 — Брадестиот 🇲🇰 (@_Bradestiot) February 19, 2019

Македонија 07.02.19 | 08:40

Спасовски: Владата ќе расчисти со криминалот, дури и ако станува збор за коалицискиот партнер ДУИ

Владата нема интерес да не расчисти со криминалот, дури и кога станува збор за коалицискиот партнер ДУИ, рече министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на гостување...