Ознака: крадец
Црна хроника 17.02.20 | 16:24

Обвинение за неготинец кој украл 5.000 евра од казино

Основното јавно обвинителство Велес поднесе Обвинителен акт против разбојник од Неготино кој од казино со закана со нож одзел над 5.000 евра. Дваесет и четиригодишниот...

Црна хроника 07.02.20 | 11:35

Дваесетгодишник од Делчево со украдена картичка подигал пари од банкомат

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против 20-годишниот Н.И. од Делчево. Во соопштението од полицијата се вели дека...

Црна хроника 03.02.20 | 10:37

Чаир: Крадец одзел 5.000 денари, па бил совладан од муштерија

На 20 ноември, обвинетиот влегол во маркет во Чаир и извадил пиштол марка „EKOL Special 99” со калибар од 9 мм и му се заканил на оштетениот – сопственик на маркетот. Му наредил...

Црна хроника 16.01.20 | 17:10

Скопјанец искршил стакло од џип, па извршил кражба

Скопската полиција расветли случај за обивање и кражба од џип и против осомничениот 48-годишник од Скопје поднесе кривична пријава за сторено дело тешка кражба. Како...

Црна хроника 03.01.20 | 13:52

Четворица скопјани краделе во Тетово

Министерстото за внатрешни работи извести дека вчера околу 21 часот, полициска патрола од тетовската полиција во близина на Железничката станица во селото Ратае, ги...

Калеидоскоп 26.12.19 | 23:15

Уапсен крадец стана хит бидејќи никој не верува колку години има

Полициската фотографија од човекот кој бил уапсен поради кражба на автомобил стана вирална на Интернет, бидејќи луѓето не можат да си поверуваат колку години има осомничениот. Мурад...

Црна хроника 26.12.19 | 10:44

Брза помош спасувала крадец кој се повредил за време на кражба

Крадец при кражба се повредил, па со Брза помош бил пренесен во болница. Како што информираат од МВР, вчера во 11.45 часот во СВР Битола, од Итната медицинска помош било...

Балкан 16.12.19 | 22:29

Уапсен крадецот кој лани во центарот на Атина украде 38 „ролекси“

Грчката полиција соопшти дека во четвртокот бил уапсен 27-годишен странски државјанин кој пред точно една година од продавница за часовници во центарот на Атина, украл...

Црна хроника 05.12.19 | 17:08

Крадел од домот на татка си, доби кривична

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против 25-годишник од овој град кој се товари за кривично дело „тешка кражба“. Како што информираат од МВР, пријавениот...

Црна хроника 05.12.19 | 11:34

Фатен крадец кој кинел златни ланци на Камен мост

Кривична пријава заработи крадец на златен накит кој на минувачи на Камениот мост на сила им го одземал. Разбојникот е приведен, а вредноста на накитот се проценува...

Црна хроника 02.12.19 | 10:51

Веќе лежел за исто дело: ОЈО бара притвор за крадец на обложувалници

Основното јавно обвинителство Скопје (ОЈО) донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, поради постоење основано сомнение дека сторило кривично...

Црна хроника 01.11.19 | 14:44

Кршел стакла и ограбувал коли во Центар, полицијата го приведе

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – Тешка кражба, како и за кривично дело...

Црна хроника 31.10.19 | 18:53

Aко имате ваква брава, веднаш сменете ја: Крадец пустоши низ Карпош, не остава ни ДНК

Во изминатите два месеца, крадец оперирал низ повеќе од 30 станови во скопската општина Карпош, Овој технички софистициран крадец влегувал и си заминувал без никаков...

Скопје 20.10.19 | 16:03

Костумосан господин краде по градот: Сите го знаат, дури и полицијата, но не го апси

Корисник на Фејсбук од Скопје, сопственик на ресторан во центарот на градот, објави фотографии и видеоснимка од сигурносни камери, на кои се гледа костумосан маж кој...

Црна хроника 11.10.19 | 10:23

Фатен крадец кој со месеци оперирал низ Гостивар, најголем дел од предметите вратени на сопствениците

Секторот за внатрешни работи Тетово-Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар расчисти 20 кражби извршени во Гостивар и до Основното јавно обвинителство...

Црна хроника 03.10.19 | 10:55

Притвор за крадец кој „оперирал“ по подруми и гаражи во Маџари

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје достави Обвинителен предлог против едно лице на кое му се става на товар едно продолжено кривично...

Црна хроника 15.09.19 | 19:08

Охриѓанец „оперирал“ на домашен терен: Крадел чанти, злато, телефони, а влегол и во 3 куќи

СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.Д. (30) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторени четири кривични дела „тешка кражба на дрзок начин“ и три кривични...

Црна хроника 06.09.19 | 13:16

Влезе во продавница во Струмица и украде 5.000 денари од чанатата на продавачката

На социјалните мрежи кружат и се споделуваат видеа на кои јасно се гледаат „ликот и делото“ на крадецот во продавницата за текстил на булеварот во Струмица. Кражбата...

Црна хроника 05.09.19 | 08:24

Се бара крадецот од Струмица!

На Фејсбук кружат три видеа на кои убаво се гледаат „ликот и делото“ на струмички крадец. Шемата е најверојатно разработена. Возрасни маж и жена, навертојатно сопружници,...

Црна хроника 26.08.19 | 17:03

Се обиделе да ограбат казино во Скопје, но не им успеало

Рано утринава во 04.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека во казино во Скопје две лица се обиделе да извршат разбојништво, но не успеале и избегале. Увид на местото...