Ознака: Козле
Сервиси 22.08.22 | 15:19

Без вода утре ќе бидат делови од Козле

Прекинато водоснабдување утре од 9 часот ќе имаат корисниците од улиците „Кораб“, „Струшка“, „Мокра“ и делови од улиците „Козле“ и „Јуриј Гагарин“ во населбата...

Црна хроника 22.08.22 | 12:49

Детали за пукањето во Козле: Едно лице рането и итно пренесено во болница

Во пукање со пиштол вчеравечер пред угостителски објект во скопската населба Козле, еден човек е ранет, соопшти полицијата. На 21.08.2022 во 19.35 часот во СВР Скопје било пријавено...

Црна хроника 21.08.22 | 22:26

Вечерва пукање во угостителски објект во Козле, eден повреден

Инфомакс дознава дека вечерва имало пукање во угостителски објект во Козле.Се работи за угостителски објект на улицата “Миле Поп Јорданов”. Екипи на полицијата се...

Скопје 20.08.22 | 19:55

Оштетени три автомобили: Во Козле се откорна покрив

Невремето кое попладнево го зафати Скопје направи голема материјална штета во Козле.На социјалните мрежи се споделуваат фотографии од откорнат лимен кров на улицата...

Црна хроника 21.06.22 | 21:13

Добра вест: Спасени велосипедистите кои се изгубија кај Кожле

Во спасувачка акција на Центарот за управување со кризи (ЦУК) и Министерството за внатрешни работи денеска се спасени два велосипедисти кои залутале во пределот после...

Здравје 02.02.22 | 09:29

„Козле“ е полно со деца на кислородна поддршка, до толку е лошо, исповед на Инес Ефремовска

Пред три недели моја Лулу разви температура. Ден потоа развив и јас, веднаш се тестирав и испаднав позитивна на ковид, ја започнува својата приказна уметницата и активистка...

Црна хроника 10.01.22 | 21:28

Приведен дилер на амфетамини во Козле

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека ги сторил кривичните дела...

Македонија 26.11.21 | 09:28

Д-р Зеќири: Најмладите пациенти во „Козле“ заболени од ковид 19 се едномесечни близнаци

Директорот на Детската клиника за белодробни заболувања „Козле“, Бесник Зеќири во гостувањето во „Утрински брифинг“ на Слободна ТВ порача дека најмлади пациенти...

Здравје 23.11.21 | 13:50

Д-р Зеќири: Во Козле на кислородна поддршка се двомесечни близнаци болни од ковид-19

Близнаци од два месеца болни од ковид-19 се на кислородна поддршка во Институтот за белодробни заболувања кај деца Козле во Скопје, изјави за СДК.МК директорот д-р Бесник...

Здравје 04.11.21 | 14:40

Во Козле се хоспитализирани 19 деца со ковид-19, едно е на кислородна поддршка

На Институтот за белодробни заболувања кај децата Козле хоспитализирани се 19 деца со ковид-19 на возраст од 9-16 години, еден пациент е на кислородна поддршка, а сите останати...

Здравје 28.10.21 | 17:54

18 деца со ковид се лекуваат во болницата „Козле“, две од нив се приклучени на кислород

Вкупно 18 деца заразени со коронавирусот се лекуваат во Институтот за белодробни болести кај децата „Козле“, а две од нив се на кислородна поддршка, информира за Алмакос...

Сервиси 26.09.21 | 09:42

Половина Козле денеска без вода

Со прекинато водоснабдување денеска ќе бидат дел од корисниците од Козле во општина Карпош. Прекинот ќе биде поради дефект на водоводна цевка Ф80мм на улица Јури Гагарин...

Здравје 13.09.21 | 16:19

Хоспитализирани 22 деца во Козле: Најмалото нема ни две години

Bо детската болница „Козле“ хоспитализирани се 22 деца со ковид компликации, објави Канал 5. Има пациенти помали од 2 години, па се до 16 годишна возраст. Пет се на кислородна...

Македонија 20.08.21 | 15:13

Едномесечно бебе најмлад пациент хоспитализиран од ковид во Детската болница Козле

Едномесечно бебе е најмладиот пациент кој моментално е хоспитализиран во детската болница Козле како резултат на инфекција со коронавирусот. Директорот на болницата...

Здравје 03.06.21 | 23:45

Медицински сестри се жалат на мобинг: Во Детската болница во Козле се води борба за опстанок!

Медицинските сестри во Детската болница Козле во отворено писмо изразуваат незадоволство од односот и мобингот кој, како што велат, го трпат од педијатрите во установата,...

Македонија 02.12.20 | 12:30

За 24 часа во Ковид-центрите во Скопје хоспитализирани 30 пациенти, Во „Козле“ се лекуваат седум деца

Во изминатите 24 часа во Ковид-центрите во Скопје се хоспитализирани 30 нови пациенти поради компликации од коронави русот. Со тоа, вкупно 452 лица сомнителни и потврдени...

Македонија 16.11.20 | 12:49

Во болницата во Козле има 12 деца и 28 возрасни со Ковид-19: За 24 часа скопските ковид центри примиле 28 нови пациенти

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 28 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 426 лица сомнителни и потврдени за Ковид...

Македонија 07.11.20 | 19:42

Девет деца, позитивни на Ковид-19, хоспитализирани во болницата во „Козле“

На Инфективната клиника во изминатото деноноќие се примени 12 пациенти.  Вкупно се хоспитализирани 162 пациенти. На кислородна поддршка се 137 пациенти, нема пациенти на...

Македонија 30.10.20 | 09:04

Во болницата во Козле лежат девет деца и девет мајки позитивни на Ковид-19

Откако во последниот дневен извештај на министерството за здарвство се регистрани, најмногу за еден од почетокот на епидемијата, 862 нови позитивни на Ковид-19, во 2699...

Македонија 24.10.20 | 22:09

Д-р Анѓелчо Андоновски: Доколку болничките кревети во Инфективна и во модуларната болница се полни, болните ќе се праќаат во „Козле“

Директорот на Институтот за белодробни заболувања „Козле“ д-р Анѓелчо Андоновски, кој е и член на Комисијата за заразни болести, за Канал 5 вели дека во болницата во...