Ознака: косовец
Балкан 05.09.22 | 10:27

23-годишен Косовец со секира убил девојка во Берлин

Дваесетитригодишен косовски државјанин во стан во Берлин маж со секира ѝ нанел фатални повреди на жена, по што бил совладан од германската полиција. Злосторството се...

Свет 05.09.22 | 10:26

Полицијата во Берлин застрелала Косовец кој брутално со секира убил девојка од Украина

Полицијата во Берлин застрелала маж (23) од Косово, при обид да го приведе под сомнение дека со секира убил жена од Украина. Злосторството се случило во неделата рано наутро...

Црна хроника 22.11.20 | 16:16

Во Скопје пронајден мртoв Косовец

Починат жител на Ксоово е пронајден мртво во Скопје. На 21.11.2020 во СВР Скопје е пријавено дека околу 22.40 часот на бул.„Борис Трајковски“ во Скопје, е пронајдено мртвото...

Црна хроника 16.10.20 | 12:44

Ѝ дошол со тројца другари и ѝ се заканил дека ќе си ги земе децата

Семејни недоразбирања се причини вчера тетовската полиција да интервенира во едно тетовско село и да приведе лице од Косово. Прво пријава во полицијата стигнала од...

Црна хроника 08.10.20 | 12:43

Приведен Косовец кој влегол во државата без ПЦР тест и се задржал повеќе од три часа

Државјанин на Косово е приведен откако влегол во Македонија преку граничен премин Јажинце со изјава дека само ќе транзитира, но по неколку часа сакал да се врати. Тој...

Црна хроника 15.04.20 | 15:15

Kосовец најден починат на бензиска пумпа

Вчера на бензинска пумпа на улицата „Јадранска магистрала” бил пронајден починат Б.Р. (56) од Косово. Како што соопшти МВР, полициски службеници од Полициската станица...

Црна хроника 03.04.20 | 22:38

Починат Косовец однесен во амбуланта во Чаир

Вработени во амбуланта лоцирана на скопската улица „Втора македонска бригада“ во пладневните часови на 2 април во полиција пријавиле дека кај нив бил донесен починат...

Црна хроника 28.02.20 | 15:55

Запалил душеци, искршил камери: Детали за вчерашниот пожар од затвореник Косовец

Во СВР Куманово вчера во 16:45 часот командирот во затвор „К’шање“, пријавил пожар во крилото за странци, каде била опожарена ќелија од страна на затвореници. Од извршениот...

Црна хроника 25.09.19 | 12:00

Косовец со „БМВ“ се забил во ограда, сопатничката тешко повредена

Вчера попладне околу 15 часот на автопатот Тетово – Скопје, В.Х. (32) од Косово, управувајќи патничко возило „БМВ“ со косовски национални ознаки, изгубил контрола и...

Црна хроника 16.09.19 | 10:17

Апсење вчера на Богородица, Косовец приложил „фалц“ пасош

Вчера попладне на Граничниот премин „Богородица“, при гранични проверки, И.Н. (50) од Косово на увид приложил српска патна исправа на име Х.Е. (43) од Р. Србија. По извршена...

Црна хроника 27.08.19 | 11:28

Косовец баран од Интерпол уапсен вчера на Долно Блаце

Вчераутро на Граничниот премин „Долно Блаце“ од слобода бил лишен Х.А. (44) од Косово затоа што при извршена контрола и проверка било констатирано дека се наоѓа на стоп...

Црна хроника 22.07.19 | 10:39

Косовец со „фалц“ документи уапсен на скопскиот аеродром

НаВчера попладне на граничен премин „Меѓународен Аеродром – Скопје“, полициски службеници го привеле К.Б. (39) од Косово, поради сомнение за поседување фалсификувани...

Црна хроника 18.06.19 | 11:16

Косовец со туѓ пасош се пријавил на скопскиот аеродром

Вчера околу пладне на Граничниот премин „Меѓународен Аеродром“ Скопје, при пасошка контрола било констатирано дека А.Т. (19) од Витина – Косово приложил туѓа патна...

Црна хроника 15.06.19 | 16:32

Во велешко пронајден е мртов Косовец

На 14.06.2019 година околу 15.30 часот во СВР Велес било пријавено дека на место викано „Кури Даре“ во атарот на с.Кочилари, велешко, во близина на бачилото сопственост на Џ.Х.(40)...

Македонија 30.04.19 | 13:12

Косовецот кој го закачи знамето: Охрид е албански град!

По ослободувањето од полицијата, албанската новинска агенција ИНА (Ilirya News Agency), направи интервјуто со еден од четворицата Албанци кои вчера предизвикаа огромен скандал...

Црна хроника 08.04.19 | 10:18

Косовец баран од Интерпол уапсен вчера на Долно Блаце

Вчераутро на Граничниот премин „Долно Блаце“ од слобода бил лишен M.E. (21) од Косово врз основа на барање на СМПС – Интерпол. Тој бил предаден на полициски службеници...

Црна хроника 14.03.19 | 15:19

Притвор за Косовец, го фатиле кај клучката Прдејци со 43 мигранти

Регионалниот центар за гранични работи Југ поднесе кривична пријава против Ш.Е. (29) од Косово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „криумчарење...

Црна хроника 12.03.19 | 14:31

ОЈО отвори истрага против Косовец, вчера бегал од полицијата со 39 мигранти

Надлежен јавен обвинител од Oсновното јавно обвинителство за гонење на oрганизиран криминал и корупција донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно...

Црна хроника 05.03.19 | 10:51

Апсење вчера на Долно Блаце, приведен Косовец баран од Интерпол

Вчера околу 15 часот на Граничниот премин „Долно Блаце“ бил приведен А.Г. (28) од Kосово, кој бил баран од Интерпол. Лицето било предадено на полициски службеници од СМПС...

Црна хроника 25.02.19 | 13:04

Косовец уапсен вчера на ГП „Долно Блаце“

Вчера попладне на Граничниот премин „Долно Блаце“, од слобода бил лишен В.Т. (32) од Косово, кој се барал по телеграма од Надворешната канцеларија за криминалистички...