Ознака: кошаркари
Кошарка 12.08.21 | 10:01

Бојан Трајковски е нов капитен на кошаркарите

Кошаркарската репрезентација на Македонија доби нов капитен. Имено по повредата и отсуството на Војдан Стојановски, селекторот Драган Бајиќ за нов капитен го назначи...

Кошарка 21.02.21 | 15:26

Koшаркарите ја победија Италија но пласманот на ЕП виси

Македонската кошаркарска репрезентација попладнево ја победи Италија со 87:78 и ги зачува шансите за пласман на Европското првенство 2022. До првата победа во квалификациите,...

Кошарка 18.10.20 | 19:59

После пандемијата сакате да се вратиме на терен во 100% форма, за 25% плата?

Асоцијацијата на кошаркари во Македонија изрази незадоволство од одлуката на клубовите да ги намалат нивните плати на само една четвртина доколку во скоро време не...

Балкан 04.12.18 | 14:11

„Видете што се случува во 21 век“: Кошаркарите на Партизан не добија дозвола да влезат на Косово

На екипата и стручниот штаб на КК Партизан денеска не им бил дозволен влез на територијата на Косово. Српскиот клуб се упатил кон Косово да даде поддршка на своите сонародници...