Ознака: Кошаркар
Кошарка 07.08.20 | 15:02

Сред тренинг почина Мајкл Оџо, кошаркар на Црвена звезда

Нигерискиот кошаркар Мајкл Оџо, кој во Србија пристигна во 2017 година и веше дел од тимот на Црвена звезда, ненадејно почина од срцев удар во белградска сала, јавија...

Црна хроника 12.06.20 | 12:44

Три години затвор за убиецот на младиот кошаркар на МЗТ во Ново Лисиче

Скопјанецот А.Т.(18), кој беше обвинет за убиството на Никола Христовски (17) на 14 август лани во „Паркот на музиката“ во Ново Лисиче е осуден на три години затвор, дознава...

Балкан 11.12.19 | 17:30

Ги претепал сопругата и ќерката: Приведен е екскошаркар

Поранешниот кошаркарски репрезентативец на Србија, Милан Гуровиќ е приведен синоќа во полициска станица поради обвинение дека извршил семејно насилство. Според информациите...

Кошарка 14.07.19 | 14:35

„Порше“-то и „БМВ“-то смачкани, кошаркарот Кузмиќ пренесен со хеликоптер во Белград

Кошаркарот на Црвена ѕвезда Огнен Кузмиќ, утринава доживеа тешка сообраќајна несреќа по враќање од свадба во Бања Лука и со хеликоптер е пренесен во Белград, јавуваат...