Ознака: комити
Ракомет 15.05.22 | 20:33

Комити фрлаа бакљи кон Чкембари, запалија и неколку столчиња

Продолжуваат немирите во салата „Јасмин“ во Кавадарци. На почетокот причина за прекинот беа „Чкембари“ кои по влегувањето на „Комити“ во салата едноставн збеснаа,...

Фудбал 04.05.22 | 18:13

Комитите му се поклонија на Гоце Делчев

Негова желба беше моштите да почиваат во главниот град на идната Независна Македонија. Па затоа на 7, 8 и 9 Октомври пешки неговите Македонски следбеници од Софија до...

Останати спортови 03.05.22 | 23:11

„Комити“ до Џамбаски: „Радко“ беше колаборант на Хитлер и Мусолини

„Интересно е како европратеникот Џамбаски, се јавува да коментира за нашата антифашистичка парола истакната во Битола, која на никој начин не треба да ја тангира Бугарија,...

Останати спортови 02.05.22 | 09:50

,,Комити” до ,,Чкембари”: Пред 20 години го уништивме ,,Радко” вие молчите

Интересно беше на теренот во Битола каде ракометарите на Вардар направија голем исчекор кон нова шампионска титула против Еурофарм-Пелистер но возбудливо беше и на...

Црна хроника 03.04.22 | 14:07

Возачот прво го напуштил местото, па сам се пријавил – детали за тешката несреќа во која загина Мац-Црни

Објавени се деталите за тешката сообраќајна несреќа во која животот го загуби еден од предводниците на Комитите, Марјан Георгиев Мац Црни. Како што информира МВР, сообраќајката...

Останати спортови 02.04.22 | 19:08

Замина навивачката икона на Комитите, почина Марјан Георгиев – Црни

Навивачката група Комити објави дека денеска останале без уште еден член кој бил и еден од предводниците на групата, Марјан Георгиев – Црни. -Ненадејно не напушти една...

Ракомет 26.03.22 | 17:36

Голем инцидент во „Јане Сандански“ меѓу „комити“ и „чкембари“

Во скопската сала „Јане Сандански“ попладнево се случи голем инцидент на вечното ракометно дерби меѓу Вардар 1961 и Еурофарм Пелистер, меѓу навивачките групи. Штом „чкембари“...

Вести 19.02.22 | 18:21

„Комити“ ја скршиле заштитната ограда на „Билјанини извори“ и се судриле со навивачите од Охрид

Најверните вардарови навивачи „Комитите“ денеска предизвикаа инцидент на натпреварот против Охрид од Втората лига – Запад на СРЦ „Билјанини извори“. Како што пренесува...

Македонија 17.02.22 | 21:08

Комитите направиле чекор назад во односите со Бугарија

Наративот може и да не се промени. Едната варијанта е да се договориме кои се тие заеднички личности и настани кои ќе се чествуваат, оценува поранешниот премиер и специјален...

Македонија 04.02.22 | 13:33

Комити згрмеа: Глас се слуша, плач и лелек, аскер влегува, кај е Гоце нека стане, го предадоа!

И покрај фактот што сме уредно најавени дека положуваме цвеќе по повод 150 годишнината од раѓањето на вечиканот на Македонската револуционерна борба, СВР Скопје без...

Ракомет 11.12.21 | 23:14

Комитите до Вујовиќ: Oва не е збогум туку довидување

Kомитите со емотивно писмо се поздравија со Веселин Вујовиќ кој од денеска не е тренер на Вардар.Тие велат дека Вујо ќе има посебно место во нивните срца и оти во никој...

Фудбал 27.11.21 | 19:04

Комити: Ова не е тој Вардар заради кој што дојдовме и покрај сите забрани!

Навивачката група Комити по денешниот нов пораз на скопскиот клуб на гостувањето во Охрид против тимот на Воска Спорт бара реконструкција.  Вардарци забележаа нов...

Фудбал 23.10.21 | 23:25

„Ја излези Ѓурѓо“ грми низ Тетово: Вистинска фешта на Комити и Војводи

Навивачките групи на Вардар и Тетекс, „Комити“ и „Војводи“ направија вистинска фешта во Тетово. Тетекс го пречека Вардар во осмото коло од Втората лига во натпревар...

Фудбал 03.08.21 | 16:54

Комитите пристигнуваат во Кочани да го бранат градот од пожарите

Претходницата на навивачката група „Комити“ пристигна во Кочани за да помогне во гаснењето на пожарите. Тие апелираат сите кои можат и сакаат да се солидаризираат,...

Македонија 03.08.21 | 12:25

Комити се организираат за помош во гаснење на пожарот во Кочани: Да не дозволиме огнената стихија да го зафати градот

Комитска предходница е веќе пристигната на терен во Кочани, соопштија Комити Скопје на Фејсбук. Сите кои можат и сакаат да се солидаризираат, да ја олеснат маката на...

Фудбал 23.05.21 | 17:47

Денот кога Вардар стана првиот фудалски клуб што го освоил Купот во самостојна Македонија – денеска клуб во втора лига

Со гол во 88 минута од натпреварот, на 23 мај 1993 година, Вардар стана првиот македонски фудбалски клуб што го освои Купот на Македонија, што за првпат се организираше во...

Фудбал 16.05.21 | 16:34

„Вардар никогаш сам“: Протест на „Комитите“ во Градскиот парк

Најверните навивачи на Вардар покажаа колку го сакаат својот клуб. Тие попладнево имаа протест под мотото „Вардар никогаш сам“. Иако не се дозволени гледачи тие денеска...

Останати спортови 11.05.21 | 11:55

Комити: Тетовски полицајци ги понижувале Вардарци заедно со “Балистите”

Навивачката група Комити објавува дека полициски службеници од СВР Тетово во координација со навивачката група Балисти го пренасочиле автобусот на ФК Вардар од рутата...

Фудбал 10.05.21 | 16:30

„Комитите“ се огласија по „честитката“ од „Балистите“ за втората лига: Комплексите пуштени на најако

Навивачката група на Вардар, Комити се огласија на социјалните мрежи, откако фановите на Шкендија, Балисти преку транспарент закачен на автопатот ги поздравија со „Втора...

Фудбал 02.05.21 | 10:53

Комитите за Велигден покажаа колкава е љубовта кон Македонија и кон Вардар

  ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ – НАВИСТИНА ВОСКРЕСЕ (поздрав до КОМИТИ ДРАЧЕВО за ова прекрасно видео) pic.twitter.com/m6iXuU2te1 — г-дин Македон ®️ (@makedon_od_MKD) May 1, 2021