Ознака: командир
Македонија 05.08.21 | 20:04

Гpaдоначалникот не го потпишyва решението на нов командиp, навива за cтapиот уапсен во акцијата на ДЕА?

Советот на Општина Прилеп, на 60-та ИТНА седница на Совет, согласно член 51 од Законот за локална самоуправа (“Службен весник на РМ” број 5/02), го разгледа Решението бр.08-1939/3...

Скопје 22.01.21 | 14:35

Љупчо Ѓурчиновски поставен за нов командир на полициска станица – Центар

Љупчо Ѓурчиновски, дипломец на Факултетот за безбедност и полицаец со стаж повеќе од 21 година е нов командир на полициската станица – Центар. На вчерашната 59-та седница,...

Македонија 15.03.20 | 22:35

Ферати, командир од ЕБР му порача на Спасовски: Само ќутек премиере!

Само ќутекот вратете го и ќе се среди сè, коментира Башким Ферати, командир на вод од прва чета на ЕБР, на повиците на техничкиот премиер Oливер Спасовски до младите за...

Македонија 20.01.20 | 15:49

Чулев: И во иднина лично ќе застанувам во заштита на правата на жените во полицијата

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска порача дека и во иднина ќе се заложува и ќе застануваа во заштита на правата на жените во полицијата, откако денеска...

Црна хроника 20.01.20 | 15:04

Истрагата покажа дека командирот од Гази Баба сексуално вознемирувал и други две полицајки

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди во координација со Секторот за внатрешни работи Скопје по добиено известување за...

Македонија 06.11.19 | 17:05

Трајче Алтанов по итна постапка избран за командир на Полициската станица во Велес

Отакако неколку месеци стоеше празно местото на командир на полициската станица во Велес, на седница која се одржала вчера по итна постапка бил избран Трајче Алтанов. Алтанов...

Македонија 30.03.19 | 17:58

Командирот Кочовски: Најодговорно тврдам дека сите пожари се подметнати

За огнената стихија која во моментов беснее низ Македонија, со коментар на „Фејсбук“ се јави и командирот на противпожарната единица во Скопје, Љубомир Кочовски, познат...

Црна хроника 15.02.19 | 12:44

Синот на командирот пијан со „Ауди“ се забил во полициската станица во Виница

Веќе шест дена нема никаква официјална информација за непотврдените информации дека командирот на полициската станица во Виница сторил сѐ да ја сокрие сообраќајната...

Црна хроника 04.02.19 | 17:12

Командир од МВР под истрага, напредувал во кариерата со фалсификат диплома од „ФОН“

Против универзитетот „ФОН“ е поднесена кривична пријава од страна на Секторот за внатрешни работи во Куманово. Под истрага се и заменик генералниот секретар на универзитетот,...

Црна хроника 12.12.18 | 11:12

Командир на полициска станица го оштетил буџетот на МВР за 416.557 денари

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди до Основното јавно обвинителство Куманово поднесе кривична пријава против З.С. вработен...