Ознака: командир
Црна хроника 14.01.23 | 14:21

Осумдневен притвор за командирот и двајца полицајци по бегството на затвореникот

Надлежен јавен обвинител од Специјализираното одделение за гонење на кривични дела сторени од лица со полициски овластувања и припадници на затворската полиција при...

Македонија 14.01.23 | 14:15

ВМРО ДПМНЕ: Власта ја призна вината, командирот на кого му избега убиецот важи за близок до Спасовски

Власта ја призна вината, МВР ја препушта на Министерството за правда, командирот на кого му избега убиецот важи за близок до Спасовски, реагираат од ВМРО ДПМНЕ. МВР демантира...

Црна хроника 14.01.23 | 12:38

Командирот на кој му избега убиецот бил избркан за поткуп, а Спасовски го вратил и го направил командир во Идризово

Командирот на кој му избега убиецот, избркан за поткуп, а Спасовски го вратил и направил Командир во Идризово, на фејсбук статуси со да живее СДСМ. Командир на смена во...

Црна хроника 14.01.23 | 12:18

Притвор за командирот на Идризово и двајцата полицајци, кои го придружувале избеганиот Мемети

Притвор им е одреден и на двајцата полицајци , кои го превезувале Беким Мемети од затворот Идризово кон Клиничкиот центар во Скопје. Третиот полицаец е на Карил и се...

Црна хроника 16.06.22 | 13:02

Одмазда за акцијата? Запалено возилото на командирот во Идризово

Ноќва во 01:50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во кругот на Казнено поправната установа Затвор „Идризово“ на паркингот позади управната зграда, било опожарено...

Црна хроника 08.02.22 | 16:13

На новогодишна прослава полицаец од Пехчево му одгризал прст на командирот, МВР сакал да го скрие инцидентот

На новогодишна прослава во ресторанот „Бастион“ во селото Владимирово полицаец од Пехчево му одгризал прст на командир, а Министерството за внатрешни работи се обидело...

Македонија 05.08.21 | 20:04

Гpaдоначалникот не го потпишyва решението на нов командиp, навива за cтapиот уапсен во акцијата на ДЕА?

Советот на Општина Прилеп, на 60-та ИТНА седница на Совет, согласно член 51 од Законот за локална самоуправа (“Службен весник на РМ” број 5/02), го разгледа Решението бр.08-1939/3...

Скопје 22.01.21 | 14:35

Љупчо Ѓурчиновски поставен за нов командир на полициска станица – Центар

Љупчо Ѓурчиновски, дипломец на Факултетот за безбедност и полицаец со стаж повеќе од 21 година е нов командир на полициската станица – Центар. На вчерашната 59-та седница,...

Македонија 15.03.20 | 22:35

Ферати, командир од ЕБР му порача на Спасовски: Само ќутек премиере!

Само ќутекот вратете го и ќе се среди сè, коментира Башким Ферати, командир на вод од прва чета на ЕБР, на повиците на техничкиот премиер Oливер Спасовски до младите за...

Македонија 20.01.20 | 15:49

Чулев: И во иднина лично ќе застанувам во заштита на правата на жените во полицијата

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска порача дека и во иднина ќе се заложува и ќе застануваа во заштита на правата на жените во полицијата, откако денеска...

Црна хроника 20.01.20 | 15:04

Истрагата покажа дека командирот од Гази Баба сексуално вознемирувал и други две полицајки

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди во координација со Секторот за внатрешни работи Скопје по добиено известување за...

Македонија 06.11.19 | 17:05

Трајче Алтанов по итна постапка избран за командир на Полициската станица во Велес

Отакако неколку месеци стоеше празно местото на командир на полициската станица во Велес, на седница која се одржала вчера по итна постапка бил избран Трајче Алтанов. Алтанов...

Македонија 30.03.19 | 17:58

Командирот Кочовски: Најодговорно тврдам дека сите пожари се подметнати

За огнената стихија која во моментов беснее низ Македонија, со коментар на „Фејсбук“ се јави и командирот на противпожарната единица во Скопје, Љубомир Кочовски, познат...

Црна хроника 15.02.19 | 12:44

Синот на командирот пијан со „Ауди“ се забил во полициската станица во Виница

Веќе шест дена нема никаква официјална информација за непотврдените информации дека командирот на полициската станица во Виница сторил сѐ да ја сокрие сообраќајната...

Црна хроника 04.02.19 | 17:12

Командир од МВР под истрага, напредувал во кариерата со фалсификат диплома од „ФОН“

Против универзитетот „ФОН“ е поднесена кривична пријава од страна на Секторот за внатрешни работи во Куманово. Под истрага се и заменик генералниот секретар на универзитетот,...

Црна хроника 12.12.18 | 11:12

Командир на полициска станица го оштетил буџетот на МВР за 416.557 денари

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди до Основното јавно обвинителство Куманово поднесе кривична пријава против З.С. вработен...