Ознака: кома
Македонија 30.03.21 | 12:49

Д-р Ѓорчев уште е во кома, но тоа не е поради примената вакцина против ковид-19, тврди директорот на Клиничкиот центар во Ниш

Професор д-р Анѓелко Ѓорчев (73) е се уште во кома, но неговата состојба не е последица на примената вакцина против ковид-19, вели директорот на Универзитетскиот клинички...

Македонија 29.03.21 | 13:48

Македонец во кома откако вчера му се слошило во Ниш

Македонец на седумдесет и тригодишна возраст е во кома откако вчера му се слошило по примена вакцина против ковид-19 во салата „Чаир“ во Ниш, Србија, потврдува директорот...

Балкан 25.01.21 | 14:31

Анестезиолог сексуално малтретирал млад пациент во кома

Општиот суд во Бања Лука го потврди обвинението против поранешниот началник во Клиниката за анестезија и интензивно лечење на УКЦ Република Српска д-р Дарко Голиќ за...

Свет 20.08.20 | 12:22

Навални е во кома, се појави слика од моментот на труењето

Лидерот на руската опозиција Алексеј Навални се наоѓа на одделение за интензивна нега во сибирската болница во Омск, во бесознание и на респиратор, откако, според неговата...

Фудбал 26.03.20 | 23:02

Фудбалер на Ајакс се разбуди по повеќе од две години поминати во кома

Холандско-мароканскиот фудбалер Абделхак Нури се разбуди од кома по две години и девет месеци. Откако на мечот Вердер во 2017-та година овој играч се сруши на теренот и...

Црна хроника 25.02.20 | 13:25

Двете жени се во кома, по експолозијата на плинска боца во Романовце и состојбата им се влошува

Двете жени кои се на Клиника се во крајно тешка состојба. Тие се на вештачко дишење и се во кома, нивната состојба се влошува, вели Илир Хасани, директор на клиниката ТОАРИЛУЦ. Состојбата...

Свет 11.10.19 | 22:41

Или е марихуана или е хашиш: Едногодишно дете во кома откако проголтало дрога

Едногодишно дете е во кома во болница во Италија откако проголтало дрога. Детето, чии родители се од Хрватска, било хоспитализирано завчера и е во многу сериозна состојба...

Балкан 25.02.19 | 11:54

Девојче од преполовениот автобус кај Ниш по 60 дена излезе од кома

Два месеца по тешката сообраќајна незгода кај Ниш, кога воз буквално преполови автобус на „Ниш експрес“, 16-годишната Лена се разбуди од кома и е надвор од животна опасност. Кога...

Вести 07.01.19 | 13:29

Десетмесечниот Вања се разбуди од кома

Десетмесечниот Вања Фокин, кој беше затрупан околу 35 часа под урнатините на зградата во Магнитогорск на температура под нула, се разбуди од кома. Малиот е многу подобро,...

Калеидоскоп 05.01.19 | 21:09

Се породи жена која 10 години е во кома: Докторите слушнале како стенка и настанал хаос!

Жена која веќе 10 години се наоѓа во вегетативна состојба, кон крајот на декември родило дете во здравствена установа во Феникс. Покрената е истрага поради сексуално...

Калеидоскоп 05.01.19 | 11:19

Жена која била во кома 14 години родила бебе, властите ќе отворат истрага за сексуално злоставување

Жена, која е во кома речиси 14 години и во вегетативна состојба, престојува во хациендата “Health Care” во Феникс, Америка и родила бебе. Властите во Аризона покренале...

Семејство 07.12.18 | 23:22

Почина храбриот Вања, кој ја спаси мајка си од силување

Шеснаесетгодишното дете кое ја спаси својата мајка од силување почина 19 месеци откако пијан сосед му го смачка черепот. Иван Вања Крапивин добро закрепнуваше иако изгуби...