Ознака: колега
Балкан 01.12.22 | 15:17

Нов Закон во Хрватска: Колегите и шефот не смеат да ве бараат на телефон, праќаат СМС пораки и мејлови по работното време

Работодавецот или шефот не смее да му ѕвони на мобилен телефон на работникот, ниту да му испраќа СМС порака и меил по работно време, во неработни денови и за време на...

Црна хроника 23.06.21 | 17:42

Скопјанец заврши во болница: Колега му нанел повреди со остар предмет

Вчера околу 22.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ со повреди од остар предмет бил донесен Б.Л.(38) од Скопје. По преземени...

Црна хроника 26.09.20 | 20:18

И тоа се случи: Во Куманово лекар истепал лекар

Лекарите постојано се жалат дека се во опасност и се соочуваат со напади од пациентите и од членови на нивните семејства, тие веќе не се безбедни ниту од нивните колеги...

Црна хроника 23.11.19 | 16:46

Со возило на Комунална удрил во свој колега и го усмртил

Дваесет и осумгодишен маж со иницијали И.М. загина во Батинци додека извршувал работни задачи. Како што соопшти МВР, несреќата се случила вчера кога негов колега управувајќи...

Црна хроника 30.10.19 | 16:25

Се расправале, па ја нападнал: Вработена на клиника пријавила свој колега

Вчера во 11:45 часот, во СВР Скопје, С.С.(51) од Скопје пријавила дека околу 4 часот во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, додека била на работното место, по претходна расправија...